Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Okulun Çatı İnşaatı Başlatıldı

24 dersliği iş insanı Kasım Aktaş tarafından 24 dersliği ise Milli Eğitim Bakanlığı, Düzce İl Özel İdaresi, Düzce Belediyesi ve bağışçı destekleriyle yapılacak olan 48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulunun inşaatı devam ederken okulun çatısı yapılmaya başlandı.

Okulun Çatı İnşaatı Başlatıldı
10.03.2022 - 14:28
Haber Merkezi

Eğitim kurumlarının kent merkezi dışına taşınması projesi kapsamında Aziziye Mahallesinde başlatılan 48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulundaki inşaat çalışmaları devam ediyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün öncülük ettiği ve geçtiğimi günlerde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in de takdirini kazanan okul projelerinin ilk ayağı olan Kasım Aktaş Ortaokulunun kaba inşaatının bitmesinin ardından ince işçilik çalışmalarına geçildi.

18 dönüm üzerinde, inşa edilen okul tamamlandığında konferans salonundan spor salonuna, teknoloji tasarım atölyesinden bilgisayar, müzik ve fen dersliklerine birçok branşta eğitim verir hale getirilecek. Okulun cam cephe giydirmesi ile Türkiye’ye örnek okul haline gelmesi bekleniyor.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.