Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Çürüyen Ağaçlar Caddeden Kaldırıldı

Düzce Belediyesi Süleyman Kuyumcu Caddesi üzerinde daha önceden tespit ettiği içi çürümüş iki ağacın insanların can ve mal güvenliğini tehdit etmesi üzerinde ağaçları kaldırdı. Bölgedeki esnaflar da belediyeye destek çıkarak yeni ağaç dikilmesini istedi.

2.03.2022 - 14:39
Güncelleme 2.03.2022 - 14:43
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Süleyman Kuyumu Caddesi üzerinde bulunan ağaçların budama ve bakım çalışmalarını gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarda içlerinin çürüdüğü ve tehlike arz eden iki ağacın kaldırılmasına karar veren ekipler hemen harekete geçerek ağaçları kaldırımdan kaldırdı. Bölgedeki esnaf da yapılan çalışmayı desteklediklerini açıkladı.

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekibinden Burhan Dursun, “Tehlike arz eden ve miadını doldurmuş ağaçlara müdahale ediyoruz. Bazı ağaçların içi çürümüş. Vatandaşları koruma amaçlı olarak bazı ağaçlara müdahale ediyoruz. Vatandaşa zarar gelirse hepimize gelmiş gibi düşünüyoruz. Belediye olarak biz bunu düşünerek müdahale etmek zorundayız.

“BELEDİYE DOĞRU OLANI YAPTI”

Bölgede esnaflık yapan ve dükkânının hemen önündeki ağacın kaldırılması sonucunda konuşan Çelik Mustafa Durdu, “İki sene önce hastalık geçirmişti. İç gövdesi tamamen çürümüştü. Belediye ekipleri kontrol ettiler. Ağacın fotoğrafını çekip bir yetkiliye gönderdiler ve yetkili de ağacın kurtulamayacağını söyledikten sonra ağacın kesimi gerçekleşti. Doğru olan da buydu. Çünkü ağaç her an birisinin üzerine düşecek kadar çürümüştü. Belediyeye teşekkür ediyoruz. Buraya yeni bir ağaç dikilmesini de istiyoruz” şeklinde konuştu.

“SAĞLIKLI AĞAÇ DİKİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Diğer bir esnaf Kadir Baran ise “Yıllardır bu ağaç buradaydı. Yağmur, kar yağınca iyice çürümüştü açıkçası. Tehlike saçıyordu. Birinin ya da araçların üzerine devrilebilirdi. Maddi ve manevi zarar verebilirdi. Belediye ekipleri gerekli incelemeyi yaparak kaldırdılar. Facianın önüne erken geçildi diye düşünüyorum” ifadelerinde bulundu.

Bedrettin Maradit Caddesi ile Süleyman Kuyumcu Caddesi kesişme noktasında bulunan bir diğer kaldırılması gereken ağaca da müdahale edildi. Bu noktada esnaf olan Murat Bayraktar “Bu ağacın yerine daha sağlıklı, güzel ve gölge veren bir ağaç dikilirse biz memnun oluruz” diye konuşarak belediyenin çalışmasına destek oldu.

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kurtarılabilecek tüm ağaçların kurtarıldığını ancak tehlike arz eden ağaçların da kaldırılmasının önemli olduğunu belirtti. Müdürlük kesilen ağaçların yerine Düzce iklimine uygun ağaçlar da dikecek.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar