Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“Çok beğeneceksiniz bize güvenin”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Mezarlıklar Projesi kapsamında yaşı geçmiş, kökü çürümüş ağaçları alandan kaldırdıklarını söyledi. Proje bittiğinde mezarlıkların cennet bahçesine dönüşeceğini kaydeden Özlü “Çok beğeneceksiniz. Bize güvenin” dedi.

“Çok beğeneceksiniz bize güvenin”
15.02.2022 - 11:14
Güncelleme 16.02.2022 - 11:16
Özel Haber

“Çürümüş ağaçları buduyoruz”

58 mezarlıkta yaşı geçmiş, kökü çürümüş ağaçların budanacağını dile getiren Özlü “Hala yürütmekte olduğumuz Düzce mezarlıklar projemiz kapsamında toplam 58 mezarlığın ağaçlarını budayıp, yaşı geçmiş, kökü çürümüş olanları temizleyip, pırıl pırıl yaparak güzelleştiriyoruz. Bu işleme şehir mezarlığından başladık. Bitirdiğimizde çok beğeneceksiniz” diye konuştu.

“Ses sistemi kuruldu”

Özlü, mezarlıklara ses sistemi kurdukların, her hata Cuma günü Kur'an-ı Kerim okunacağını dile getirerek “Ses sistemi kuruyoruz. Tüm mezarlıklarda her hafta Cuma vakti Kur'an-ı Kerim okunacak. Şehir mezarlığında bu sistemi kurduk. Her Cuma vakti Kur'an-ı Kerim okunuyor. Işık ve aydınlatma sistemi kuruyoruz. Gece mezarlıklarımız aydınlık olacak” dedi.

“Bize güvenin”

Mezarlık bilgi sistemi kapsamında kioks ile kişilerin mezarlıkları kolaylıklabulabileceğin iifade eden Özlü “Mezarlık bilgi sistemi kuruyoruz. Bugüne kadar toplam 20 bin kayıtlı mezarı bu sisteme girdik. Ebeveynlerinizin mezarının nerede olduğunu cep telefonunuzdan göreceksiniz. Mezarlık girişinde bir kioks olacak. Size aradığınız mezarın yerini tarif edecek. Projemiz bittiğinde mezarlıklarımız cennet bahçesi gibi güzel olacak. Bize güvenin” şeklinde açıklama yaptı.  


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.