Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzce'nin Millet Kütüphanesi Hazırlanıyor

Eski kaymakamlık lojmanının kitap-kafeye dönüştürülerek Millet Bahçesiyle bütünleşmesi için başlatılan çalışmalar hızla sürüyor.

Düzce'nin Millet Kütüphanesi Hazırlanıyor
11.02.2022 - 18:26
Güncelleme 11.02.2022 - 22:58
Haber Merkezi

 Lojmanın tahsisinin alınmasının ardından Belediye Başkanı Özlü’nün talimatlarıyla tadilat çalışmalarına başlayan ekipler, ilk olarak binanın çatısını yeniledi. 

HEM DERS ÇALIŞILACAK HEM BİLGİSAYAR KULLANILACAK

İki katlı ve 315 metrekareden oluşan binada bir adet bilgisayarlı dijital salon, bir adet ofis, kalan bütün alan net 150 metrekare okuma salonu olarak tasarlandı. Okuma salonlarında ders çalışmaya, bilgisayar kullanmaya da elverişli oturma alanları bulunacak.

AÇIK HAVADA KİTAP VE ÇAY KEYFİ

Başkan Özlü'nün binanın kitap-kafe tarzında hazırlanarak her kesimden vatandaşa hitap etmesini istediği millet kütüphanesinin bahçesi de içi kadar güzel ve işlevsel olacak. 850 metrekarelik bahçesi olan kütüphane, peyzaj çalışması sonrası oturma alanlarıyla açık hava okuma salonu işlevini kazanacak. Çay, kahve gibi içecek servisinin olacağı kütüphanede ücretsiz Wi-Fi hizmeti de verilecek. Vatandaşlardan gelecek taleplere göre kütüphane 7/24 açık olabilecek.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.