Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Ulaşımda Örnek Şehir Oldu

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehrin gelecek 50 yılını planlamaları çerçevesinde hayata geçirdiği toplu taşıma sisteminin ünü çevre illere yayılıyor. Son olarak Çorum ve Kırklareli Belediyeleri Düzce’nin ulaşım sistemi hakkında bilgi almak için Düzce’ye geldi.

Ulaşımda Örnek Şehir Oldu
10.02.2022 - 13:22
Haber Merkezi
3

Düzce Ulaşım A.Ş.’nin kurulmasıyla birlikte kentin ulaşım sistemini baştan aşağıya değiştiren ve sefer sayılarının artmasını sağlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ulaşım sistemini çevre illerin belediyelerine anlatmaya devam ediyor. Türkiye ve KKTC’ye örnek model olarak görülen Düzce’nin toplu taşıma sistemi için son bir haftada Çorum ve Kırklareli Belediyesi bilgi almak için Düzce’ye geldi.

ULAŞIMDA ÖRNEK İŞ MODELİ KURDUK

Düzce’de toplu taşıma sistemini yeniden yapılandırarak vatandaşların memnuniyetini artırdıklarını kaydeden Başkan Özlü, “ Bütün hatlarımızı ve araçlarımızı yeniledik. Bütün şoförlerimizi yeniden istihdama kattık. Büyük bir dönüşüm yaptık. Geçtiğimiz günlerde de Çorum Belediye Başkanımız bizim ulaşım sistemimiz ile ilgili bilgi almak için buradaydı. Başka illerden de gelen belediyelerimiz var. Gerçekten örnek bir iş modeliyle toplu taşıma sistemini yeniledik. Çorum Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcıları Lemzi Çöplü ve Turhan Candan’a ziyaretleri için teşekkürlerimi sunuyorum. Vatandaşlarımız için el ele verecek, yeni fikir ve çalışmalar ile projelerimizi sürdüreceğiz” ifadelerinde bulundu.

KIRKLARELİ BELEDİYESİ ULAŞIM SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

Düzce’nin uğur böcekleri olarak halk arasında adlandırılan toplu taşıma araçlarının çalışma prensibi hakkında bilgi almak isteyen son il belediyesi de Kırklareli oldu. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, Ulaşım Master Planı Danışmanı Bekir Ilıcalı ve Ulaşım A.Ş. yöneticileri ile bir araya gelen Kırklareli Belediyesi yetkilileri, ulaşım sistemi ile ilgili tüm bilgileri alarak istişarelerde bulundu. Toplu taşıma sisteminin bütün inceliklerini öğrenmek isteyen belediye yetkilileri merak ettikleri soruları Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer’e sorarak aydınlandı.

Kırklareli’nden meclis üyeleri, ulaşım müdürleri ve kooperatif başkanlarından oluşan heyet daha sonra sistemin çalışması ile ilgili olarak sahada incelemelerde bulundu.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Demokles in kılıcı.
  Demokles in kılıcı.
  10.02.2022 13:49

  Fotoğrafta sağdan üç kişi ikinci sıradaki koltuklara oturarak seyahat etsin.. Başka söze gerek yok.. Bu taşıtları kulanan biri olarak, halkın kabullenmiş görünümü, suskunluğu, sizi yanıltmasın.. Bu böyle gitmez.. Belediyecilik hizmet yeridir, her şey rant değil.. Bu araçlara iyi diyebilecekler, ya bu taşıtları hiç kulanmayanlar, yada sisteme entegre aracı olanlar.. Umarız bu yanlıştan dönülür.. Zemini düz, ayakta durulacak yerlerin geniş olduğu orta boy otobüsler şart...

 • Yapmayın Halka sorun..
  Yapmayın Halka sorun..
  10.02.2022 13:46

  Meclis üyelerinin çoğu, belki bir kez bile bu ulaşım sistemini kulanmamıştır.. Binin taşıtlara her bölgeye farklı saatlerde gidin.. Yurttaşlara sorun.. En kısa mesafeyi kulanan biri olarak derim ki, kesinlikle Düzce ölçekli bir şehre uygun değil.. Küçük oluşları, ayakta yolcu yerlerinin dar olması, zeminin düz olmaması, arka taraflara iki basamakla çıkılması, kısa ve salınımın fazla olması, düşme tehlikesini artırıyor.. Eski Beyaz BMC otobüslerin ölçüleri ve zeminleri çok daha iyi bence..

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  10.02.2022 13:45

  Pandemi salgın dönemi bu kadar toplu taşımayı küçültmenin, yoğun saatlere ise aşırı büyük araçların konmasının mantığı anlaşılır değil.. Koltuklar arasındaki mesafenin darlığı, insanların istemeden bir birleri ne dirsek teması seyahat etmeleri, sık sık yaşanan tartışmaları beraberinde getiriyor.. Arkada oturan biri hareket halinde iken ineceği durağa yaklaştığında kendini hazırlayamıyor, çünkü ayakta durmak, bir yandan basamak inmek, hele hele dolu ise mümkün değil..