Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Sağlıkçılar İçin Ücretsiz Ulaşım

2022 yılının ilk belediye meclis toplantısı Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli başkanlığında meclis salonunda gerçekleştirildi.

Sağlıkçılar İçin Ücretsiz Ulaşım
4.01.2022 - 16:13
Haber Merkezi

18 maddenin komisyonlara havale edildiği ilk birleşimin en can alıcı  maddeleri halk ekmek işletmesinin kurulması ve sağlıkçılara toplu taşıma  araçlarından ücretsiz yararlanması görüşülmesi oldu. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün 2021 yılının son aylarında Halk Ekmek kurulması için girişimlere başlayacaklarına dair açıklamalarının ardından ilk somut adım atıldı. 2022 yılının Ocak ayı ilk meclis toplantısında görüşülen bütçe içi işletme kurulması maddesi ile Halk Ekmek kurulması komisyonda karara bağlanacak. Meclisin karar almasının ardından kurulması planlanan halk ekmek için harekete geçilecek.
 

DENETİM KURULU SEÇİMİ YAPILDI
 

18 maddenin görüşüldüğü mecliste 2021 yılı gelir-giderleri ile hesap işlemlerinin denetimi için üye seçimi de gerçekleştirildi. Yapılan oylama sonucunda Erdem Akalın, Bayram Ali Kubilay, Nurullah Yıldız, Ayhan Cicu ve Erdoğan Kefeli denetim kurulu üyeleri oldu.

SAĞLIKÇILAR İÇİN ÜCRETSİZ SEYAHAT
 

Meclisin diğer can alıcı maddeleri arasında yer alan sağlık çalışanlarının toplu taşımadan ücretsiz olarak yararlanması da komisyona havale edildi. Talep kabul edildiği takdirde pandemi sürecinde yoğun çalışan sağlıkçılar toplu taşıma araçlarından 2022 yılının sonuna kadar ücretsiz olarak yararlanabilecek.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.