Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

50 Yıllık Yol Haritası Çizilecek

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri nazarında, kent tarihinde ilk kez 25-26 Aralık’ta düzenlenecek olan ‘İktisat ve Kalkınma Kongresi’ ile Türkiye’ye örnek bir çalışma gerçekleştirilerek şehrin gelecek 50 yılının yol haritası çizilecek.

50 Yıllık Yol Haritası Çizilecek
24.12.2021 - 15:03
Haber Merkezi

Düzce, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile yeni bir yol haritası çizerek, değişim ve dönüşüm noktasında yeni bir vizyon ortaya koyuyor. Düzce Belediyesi, ‘İktisat ve Kalkınma Kongresi’ ile küçük ölçekli bir kentin Türkiye’de belediyecilik çıtasını yükselterek, aynı ölçekteki kentlere rol model olacak şekilde bir gelecek planlamasını hayata geçiriyor.

Başkan Özlü önderliğinde, Düzce Valiliği, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Ekonomi Gazetecileri Derneğinin destekleriyle 25-26 Aralık 2021 tarihlerinde Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek olan kongre; turizm, tarım, ticaret ve sanayi konu başlıkları konuşularak şehrin gelecek 50 yılının yol haritası çizilecek.

Düzce’nin yerel paydaşlarının yanı sıra milletvekilleri ve belediye meclisinde üyesi bulunan siyasi parti il başkanlarının da konuşmacı olarak yer alacağı kongre, aynı zamanda konusunda uzman birçok isme de ev sahipliği yapacak.

ÖNEMLİ İSİMLER BİRİKİMLERİNİ PAYLAŞACAK

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Öztiryakiler Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Haliç Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Nur Ündey, Namet-Maret Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Kayar, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner başta olmak üzere alanında önemli birçok isim tecrübe ve birikimlerini katılımcılarla paylaşacak.

KONULAR DETAYLI ŞEKİLDE İRDELENECEK

İki gün boyunca Düzce’nin tarım, turizm, ticaret ve sanayi politikalarının geleceğinin ortak akıl çalışmasıyla konuşulacağı kongre de, ‘Bugünden Yarının Marka Kenti Düzce’ye Yol Haritası’, ‘Bir Turizm Destinasyonu Olarak Düzce’, ‘Düzce Geleceğe Hazırlanıyor Düzce Çevre Düzeni Planı Çalışması Sunumu’, ‘Kültürel Motifleri ve Coğrafi İşaretleri ile Düzce’, ‘Düzce’de 1 gün; Seyyah Deneyimi’, ‘Turizm Çeşitliliği’, ‘Bereketli Toprakların Katma Değerli Ürünleri’, ‘Markalı Tarımda Proaktivite’, ‘Yeni Nesil Tarım’, ‘Düzce’nin Sanayi Varlıkları, fırsatları ve geleceği’, ‘Sanayide Dijitalizasyon’, ‘Düzce’nin Ticarette Lojistik Avantajı’, ‘Düzce’nin Ekonomik Varlıkları ve Marka Değerleri’ ve ‘Gazeteci Gözünden Düzce’ konu başlıkları detaylı şekilde konuşularak yol haritası belirlenecek.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.