Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

GENÇLER SORDU BAŞKAN ÖZLÜ CEVAPLADI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Üniversitesinde eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi.

27.01.2023 - 11:39
Güncelleme 27.01.2023 - 12:44
Haber Merkezi

Mahpeyker Sultan Kız Yurdunda kalan öğrencilerin istek ve taleplerini dinleyen Başkan Özlü öğrencilere "Çok çalışın, disiplinli çalışın. Sizleri tek başına diploma başarılı yapmaz, sizleri başarılı kılacak olan tutkularınızdır" dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Mahpeyker Sultan Kız Yurdunda kalan öğrenciler ile bir araya geldi. Yurdun kış bahçesinde gerçekleşen toplantıya Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük ve üniversitede eğitim gören öğrenciler katıldı.

Öğrenciler taleplerini iletti, başkan Özlü tek tek not aldı

Sohbet havasında geçen toplantıda öğrencilerin kendilerini tanıtmalarının ardından Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'den taleplerini sıraladı. Öğrencilerin isteklerini tek tek not eden Başkan Özlü, isteklerin kısa sürede yerine getirileceğini kaydetti. Düzce Belediyesinin gençlere yönelik projelerinden memnun olduklarını kaydeden öğrenciler, Başkan Özlü'ye teşekkür etti.

"Hayatınızın en güzel yıllarını yaşıyorsunuz"

Programın sonunda yaptığı konuşmada; "Düzce'de eğitim görmek ayrıcalıktır, hayatınızın en güzel dönemini yaşıyorsunuz" diyen Başkan Özlü; "Ben Düzceliyim, uzun yıllar Düzce dışında kaldım. 35 yıl sonra Düzce'de tam zamanlı olarak Düzce'de kalıyorum. Türkiye'nin her iline gittim. Şunu söyleyebilirim Düzce çok güzel bir yer. Bizzat burada yaşayarak bu tespiti yaptım. Düzce'nin güneyi ve kuzeyi. Tarih var deniz var turizm var her şey var. Bu şehirde üniversite okumanın tadını çıkarın.

Düzce'yi tanıyın, Düzce'de görmeniz gereken çok güzel yerler var. Düzce'yi tanımanız için bir program hazırlayıp sizleri Düzce'yi gezdireceğiz. Çok çalışın, çalışmadan hiçbir şey olmaz. Hayatta başarının tek sırrı çalışmaktır. O yüzden biz diyoruz ki işin özü çalışmak. Benim sizlerden isteğim çok çalışın, disiplinli çalışın.

Bir doğu dili ve bir batı dili öğrenmenizi öneririm. Alacağınız diplomalar sizi başarılı kılmaz. Sizi başarılı kılacak olan tutkularınızdır. Tutkuyla işinize sarılmanızdır. Önünüzde uzun yıllar var. Bunu değerlendirin. Ben sizlerle buluştuğum için çok mutluyum" ifadelerini kullandı.


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz