Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Bu manzara ?Normal? değil

Bu manzara ?Normal? değil
2.03.2021 - 07:54

Normalleşme süreci için geri sayım başladı Ancak Düzce?de haftanın ilk iş gününde sokaklarda oluşan yoğunluk ?Normalleşebilecek miyiz?? sorusunu akıllara getirdi.

Risk haritasında mavi ile gösterilen illerde önlemlerin hafifletilmesi bekleniyor.

Haritada turuncu olarak gösterilen Düzce?de 1 Mart itibariyle normalleşme yaşanamayacak.

Düzce korona virüs risk haritasın da turuncu renkte olmasına ve normalleşme süreci beklenmemesine rağmen Düzceliler, haftanın ilk iş gününde cadde ve sokakları hınca hınç doldurdu. Banka önlerinden şehir meydanlarına kadar her yeri dolduran vatandaşlar, hem güneşli havanın tadını çıkarttılar hem de kısıtlamalara rağmen hafta sonu evde kaldıkları 2 günün acısını çıkarttılar.

BU MANZARA İLE NORMALLEŞME ÇOK ZOR
Özellikle esnafların dört gözle beklediği bakanlar kurulunda çıkacak normalleşme süreci için toplumda bekleyiş hakim. Ancak Düzce?de artan vaka sayıları ve yapılan testlere göre çıkan vaka sayılarının fazlalığı normalleşme sürecini olumsuz etkiliyor. Bunun yanı sıra vatandaşlarında kısıtlamalar ve covid-19 yokmuş gibi davranması Düzce?de süreci uzatacak gibi görünmesine neden oluyor.

İL BAZINDA NORMALLEŞME ADIMLARI
Söz konusu normalleşme adımları ise yerinde normalleşme parolasıyla yerel çapta atılacak.

Buna göre hayata geçirilecek kararlar için, Sağlık Bakanlığının haftalık olarak açıkladığı illere göre 100 binde vaka oranları esas alınacak.

HARİTADA MAVİ OLAN İLLERDE ÖNLEMLER HAFİFLETİLECEK
Bu kapsamda illerdeki vaka ve bulaş oranları dikkate alınınca Türkiyenin büyük bir kısmı için normalleşme zor görünse de kriterleri sağlayan iller de var. Bakanlığın açıkladığı vaka sayıları ile hazırlanan haritada illerin risk durumları renklerle derecelendirildi. Buna göre kırmızı renkte olan illerde vaka sayıları en yüksek, turuncuda yüksek, sarıda orta ve mavide düşük olarak gösterildi. Mavi renkle gösterilen iller son dönemde vaka sayılarındaki ciddi düşüşle dikkat çekerken ilk normalleşme adımlarının da bu illerde atılması bekleniyor. Bugün toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında da bu veriler ışığında kararlar alınması beklenirken, haritada mavi ile gösterilen Muş, Iğdır, Batman, Şırnak ve Hakkari normalleşme için en uygun şehirler.

erotik porno

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar