Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘Uzun Vadeli Planlarımız Yok’

DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, 22 yıl önce il olan Düzce’de tarım, sanayi, eğitim ve yerel hizmetler alanlarında istikrarlı politikalar yürütülemediğini, Düzce'nin uzun vadeli gelişme planlarının bulunmadığını savundu. 

‘Uzun Vadeli Planlarımız Yok’
9.12.2021 - 13:04
Haber Merkezi

Düzce’nin il oluşunun 22. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Caymaz, yapılaşma ile alakalı sorunların hala çözülemediğine işaret ederek “Düzce, 1999 depremlerinin hemen sonrasında il statüsüne geçirildiği için yıkılmış bir kentte öncelikli olarak yapılaşma ve imar konularının ele alınması gerekirdi.  Ne yazık ki aradan geçen 22 yıla baktığımızda bu sorunun hala aşılamamış olduğunu görüyoruz.

Özellikle , 'İmar Barışı'  adı altında topluma sunulan kaçak yapılaşma affı ile sağlıklı yapılaşma mümkün olmamıştır. İmar affı ile  denetimsiz, mühendislik hizmeti almamış yapılar yasal hale getirilmiştir. Hazine, para toplayabilmek adına mühendislik hizmeti olmayan yapılar yasal zemine oturtulmuş oldu.  Mühendislik, mimar ve şehir planlama hizmetleri olmaksızın kaçak yapılaşma olağanlaştırılmıştır” dedi.

Caymaz Düzce'nin uzun vadeli gelişme planlarının bulunmadığını belirterek “Yapılaşmanın yanı sıra, Düzce'nin yol haritası denilebilecek, tarım, sanayi, eğitim, yerel hizmetlerde de ne yazık ki istikrar görülemiyor. Düzce'nin uzun vadeli gelişme planları bulunmuyor. Aynı partiden olmasına rağmen, Düzce belediyesinin her dönemde farklı projeler geliştirmesi bunun bir örneğidir” diye konuştu.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar