Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Caymaz’dan Nasrettin Hocalı Eleştiri

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, Nasrettin Hoca hikayesi ile kademeli elektrik tarifesi düzenlemesini eleştirdi. Kıssadan hisse paylaşımını ile zamları sorgulayan Caymaz, dertlere DEVA olacaklarını belirtti. Hükümetin önce zoru gösterip sonra kolaylık sağladığını savunan Caymaz “Arada tahakkuk edilen ve ödenen yüklü faturalar ne olacak ?” sorusunu yönetti. 

Caymaz’dan Nasrettin Hocalı Eleştiri
1.02.2022 - 11:27
Haber Merkezi

Murat Caymaz’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı Kıssadan Hisse başlıklı yazısı şöyle: 
 

KISSADAN HİSSE
 

4 çocuk sahibi dertli bir adam çare için Nasrettin Hoca’nın yanına gitmiş. Sıkıntılı olduğu her halinden belli olan adam anlatmaya başlamış. 

“Hocam ne olur derdime bir çare bul. Evim çok dar. Dört çocuk bir hatun, tek göz odaya sığamıyoruz. Bunaldık vallahi” demiş. Hoca dinledikten sonra “Hallederiz, sen dert etme” demiş. Sonra da ona şu tavsiyede bulunmuş: “Sen bu akşam bahçedeki keçiyi odaya al” demiş. Adam şaşkın, ama Hoca’nın tavsiyesini tutmazsa olmaz. Akşam olunca hanım ve çocukların şaşkın bakışları arasında keçiyi odaya almış. 

Ertesi sabah olur mu? Olmuş... Adam telâşla hocanın kapısını çalmış. “Hocam, biz altı kişi bir odaya sığamazken bir de keçiyi aldık. Sabahı zor ettik” demiş. Hoca sakalını sıvazladıktan sonra şöyle demiş: “Bu akşam eşeği de odaya al!” Zavallı adam, söylenerek eve gitmiş. Akşam olunca eşeği de odaya almış. 

Ertesi sabah, alacakaranlıkta hocanın kapısına dayanmış. “Hocam bittik biz. Odada dönecek yer kalmadı” demiş. Hoca yine sakin bir edayla; “Bu akşam da ineği odaya al ve iki gün sonra gel.” Adam iyiden iyiye sinirlenmiş ve kendi kendine içinden söylenmeye başlamış. Lakin Hoca, “Git hadi sözümü tut” diyerek göndermiş adamı. 

İki gün sonra adam bitkin bir halde hocaya koşmuş: “Hocam perişan olduk! Çoluk çocuk uykusuz kaldık. Sana akıl danışmaya geldik ama derdimiz daha da katlandı” demiş. Nasrettin Hoca biraz durduktan sonra, “Bu akşam keçiyi odadan çıkar” demiş. Adam hızlıca eve koşmuş. Keçiyi dışarıya çıkarmış. Oda biraz rahatlamış. 

Ertesi sabah tebessümle Hocaya gelerek “Dün akşam biraz rahat ettik” demiş. Hoca; “Bu akşam eşeği dışarı çıkar” demiş. Adam sabahleyin sevinçle Hocanın yanına varmış, “Hocam dün akşam daha iyiydi, rahat uyuduk” demiş. Hoca; “Bu akşam ineği de çıkar” demiş. Adam sabah erkenden Hocanın huzuruna varmış ve sevinçle teşekkür etmiş. “Hocam iyi ki sana akıl danıştım, benim oda saraymış da haberim yokmuş. Sayende öğrendim” demiş. 
 

‘ZORU GÖSTERİP KOLAYLIK SAĞLIYORLAR’
 

Hükümetin zoru gösterip kolaya razı atme politikası yürüttüğünü kaydeden Caymaz “Kıssayı anlattık, şimdi hisse çıkaralım. Açıklanan elektrik tarifelerinde yapılan limit arttırımı 150 kWh'den 210 kWh'ye çıkarıldı. 210 kWh altında tüketim yapanlar %50 zamlı fatura ödeyecekler. Limiti aşanlar %127 zamlı fatura ödeyecekler. Hikayede anlatıldığı gibi önce zor gösterilip sonra kolaylık sağlanıyor. Madem bu iş oluyor baştan neden yapmıyorsunuz. Arada tahakkuk edilen ve ödenen yüklü faturalar ne olacak ?” dedi. 
 

‘SIKINTILARA DEVA OLACAĞIZ’
 

Caymaz, tüm sıkıntılara ve dertlere deva olacaklarını kaydederek “Bu arada "Dünyada en ucuz akaryakıtı biz kullanıyoruz" ifadesini kullanan hükümet 2 Şubat'ta benzine ve motorine zam yapma gereği duydu. Nasıl olsa artık milletimiz alıştı diyerek hükümet haftalık akaryakıta zam yapıyor.

İyi de bu işin sonu nereye varacak, yapılan zamların sınırı ne olacak ? Hemen her gün iyiye gittiği söylenen ancak bir türlü düzeltilemeyen ekonomik sıkıntıların altında ezilen milletimizin hali ne olacak? Biz hepsinin cevabını biliyoruz ve milletimize anlatıyoruz. İnşallah hep birlikte tüm sıkıntılara ve dertlere DEVA olacağız” diye konuştu.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar