Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KAR TANELERİ

  • 14.09.2022 13:34

Kar tanelerinin her biri farklıdır.  Bu benim için bir mucizedir. İnsanların hayata küstüğü umutlarının yitirdiği bu zamanda. İhtiyaç duymaktadır mucizelere.

Oysa mucize insanın kendisidir. Var olmak, yaratılmış olmak en büyük mucizedir. 

Zaman o kadar kısa ki göz açıp kapattığında fark etmiyor bakanlar. 
Emeksiz kazanç olmaz derler. Ancak emeğin başı istemektir. Atasözlerimiz çoktur istemenin üzerine. İsteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara gibi mesela. Ama yine de istemeliyiz. Kendimizden başlamalıyız.

Dün arkadaşımın kalp krizinden vefat ettiğini öğrendim. Oysa o bana istemenin, kalbinin sesinin dinlemenin çok değerli olduğunu öğretmişti. “İnsan kendine inanmalı. Kendini sevmeli ve her şeye teşekkür etmeli” derdi. Düşündüğümde söyledikleri haklıydı. Birçok başarılar kendine inanarak olmaktaydı. Hatta başarısızlıklar da öyledir. Başaramayacağını inanan başaramamış yapamamış demektir. Einstein daima kendine inandı. Çünkü onu seven annesi ve ona inanandı. Mozart eserlerini kendine olan inancı ve sevgisiyle yapmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyetini kurarken annesinin sevgisi ve ona olan inancıyla kurmuştur. Daima kendisine inanmış ve kendisini sevmiştir. Öyle sevmiştir ki vatan sevgisini Türk halkına aşılamıştır. Bu inanmak ve sevmekten geçmektedir.
Peygamber efendimiz (S.A.V) çok sevildi. Yaradan’ın sevgisiyle büyüdü ve kendine olan inancı ile yaşadığı dönemde sorgulamıştı çevresini. Kalbinde sevgi öyle büyüktü ki peygamberliğe nail olmuştu. Oysa o sevgi O’na Yaradan’dan gelmişti. Sevgi var edendir.
Biz insanlar yüreğimizdeki sevgiyi dinlemiyoruz. Onu dinleyen kendine olan inancını büyütür ve olmasını istediklerini elde eder. Sevmekten korkmamak gerek. Sevgi üstündür. Gerisi de saygıyı getirir.

Dedim ya arkadaşım bana çok şey öğretti diye ama bana sevgisini bıraktı kalbimin derinliklerine. 
İnsanlar doğar, yaşar ve ölüler. Ve sevgi sonsuz yaşamı sunar biz yaratılmışlara. 
Aşkı yaşayın. Korkmayın onu yaşamaktan. Aşk her şeydir. Ve siz her şeysiniz. Bakmasını bilen görür. Gören duyar, duyan koklar, koklayan tadar, tadan yaşar. Her şeyinizle yaşayın hayatı. 

Şükür ola demek varlığın kanıtıdır.
Aynaya bakın. Gözlerinizin içine bakın. Ve orada size söyleneni dinleyin. Evren sizi duyuyor.
Yaratan sizi biliyor, o işitendir ve niyetinizi verendir. 

Bilin ki varlığınız anlam katıyor evrene, ne olduğunuz, kim olduğunuz, nasıl olduğunuz önemli değildir. Önemli olan var olmanız ve hayata anlam katmanızdır.
Gözlerinizle gülümsemeye devam edin.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.