Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CHP’liler Gezmiş ve arkadaşlarını andı

CHP’liler Gezmiş ve arkadaşlarını andı
9.05.2016 - 17:46

CHP il binasında düzenlenen anma programına CHP Merkez İlçe Başkanı Alaeddin Duran, parti yöneticileri ve parti üyeleri katıldı.
    CHP Düzce Gençlik Kolları merkez İlçe Başkanı Melih Kırmızı idam edilen 3 ismin 68 kuşağının öncüleri olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birlikte mücadele ettiğimiz yol arkadaşlarım; Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları olarak bizler Türkiye tarihine bir kara leke olarak düşen 6 Mayıs 1972 yılında fikirleri yüzünden idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı üç devrimci genç, üç fidanı anmak, hatırlatmak, unutturmamak adına burada bulunuyoruz. Biliyoruz ki Türkiye yakın tarihi birçok faili meçhuller ve cinayetlerle doludur. Yaşanan gençlik cinayetlerinin en korkutucu olanlarından biri ise hukukun eliyle devlet tarafından yapılan anayasal düzeni yıkmaya kast etmek iftirası ile idam edilen üç genç fidanın yani Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan cinayetidir. Halbuki bu gençler anayasal düzeni yıkmak bir kenara dönemin anayasasının uygulanmamasını ve anayasada var olan hakların kullandırılmamasını eleştirmektedirler.”
    Konuşmasında yakın gelecekten önemli noktalara değinen Melih Kırmızı; Cumhuriyet Halk Partisi gençliği olarak bedel ödeyen tüm devrimcilere şartlar ne olursa olsun sahip çıkılacağını, gerekirse bu hususta var olan gençliğin de bedel ödemeye hazır olduğunu belirtti.
    Uzun zamandır yapılan etkinliklerin en vurgulayacı olanı olan 6 Mayıs etkinliğinde okunan şiirler , slayt gösterileri  ve Deniz Gezmişlerle aynı dönemde yaşamıs iki arkadaşının konuşmaları geceye damgasını vurdu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.