Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CHP’den alternatif tören

CHP’den alternatif tören
23.04.2016 - 10:32

Düzce’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Eğitim –İş  Düzce Şubeleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı alternatif törenle kutladı.

CHP Düzce İl Başkanlığı, bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda alternatif bir tören düzenledi. Atatürk Türk bayrağı baskılı tişörtler giyerek ellerinde Türk Bayrağı ile kutlamaya katılanlar çocuklarıyla birlikte Anıtpark Meydanına geldi.

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın  Atatürk Anıtı’na çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Demokratik kitle örgütlerinin de çelenk koyduğu kutlamada bir konuşma yapan Tozan “ Halkın egemenliği olmadan demokrasi, halkın çocuklarını koruyamayan devlet olunmaz. Biz CHP  olarak bütün milli bayramlarımızı kutlamak zorundayız. Biz cumhuriyeti kuran partiyiz . Şunu unutmayalım; bugün milli bayramlarımızı kutlamaktan korkanlara şunu söylemek istiyorum. Atatürk Meclisi, işgal altında, top sesleri altında,  çok zor bir dönemde açmıştı. Bugün gelinen noktaya baktığımızda, ülkemizin bu kadar sıkınıtısı varken, bir üst duyguya, olguya, birlik olmak için milli bayramlara ihtiyaç her zamankinden daha fazla vardır. Memleketimize,  geleceğimize sahip çıkmak için, yarınlar için hep beraber olmayı umut ediyoruz” dedi.

Alternatif kutlama töreni, İl Başkanının konuşmasının ardından sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar