Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CHP’den Atatürk Anıtında basın açıklaması

CHP’den Atatürk Anıtında basın açıklaması
28.10.2019 - 15:06

Düzce’de 29 Ekim kutlamaları sürüyor. Bu kutlamalar çerçevesinde ilk olarak Anıtpark’ta Atatürk Anıtına çelenkler sunuldu. Çelenk sunulmasının ardından CHP il Başkanı İlhan Duru, partililer ile bir arada basın açıklaması yaptı. 

 “Cumhuriyetimizin 96 yıldönümü milletçe büyük bir gurur ile kutluyoruz” diyen İl Başkanı Duru açıklaması şöyle devam etti; “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 28 Ekim 1923’de söylediği ‘Efendiler, yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz’ söyleminden 96 yıl sonra ilk günkü coşku ile atamızın huzurunda bulunmaktan gurur ve mutluluk duymaktayız. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürkün kurduğu Cumhuriyetimizin 96 yıldönümü milletçe büyük bir gurur ile kutluyoruz.

Bu milletin canı pahasına büyük fedakarlık ile kurduğu Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Çünkü Cumhuriyet Türkiyenin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Bu ülkenin evlatları Türkiyenin gelişmesi, büyümesi ve dünyada söz sahibi olması için üstün vatanseverlik duygularıyla hareket etmektedir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, tüm devrimlerinde akıl ve bilim yolunda yürümeyi, ulusunu çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmayı hedeflemiştir. Çağdaş uygarlığın temeli ilkeleri demokrasi, insan hakları, ekonomik alanda barış ve özgürlük gibi çağdaş dünyanın paylaştığı tüm değerler Cumhuriyetin teminatı altındadır. Yurtta barış dünyada barış ilkesini Türkiye Cumhuriyetinin değişmez politikası haline getiren Mustafa Kemal Atatürk, evrensel barış düşüncesini başarıyla hayata geçirmiştir.

Bu sayede Türkiye Cumhuriyeti ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ve ‘Yurtta barış dünyada barış’ temelleri üzerinde yükselmiştir. Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize sonsuz şükran sunuyor halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.”

 Açıklamanın ardından alandan dağıldılar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar