Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CHP’li vekillerden ekonomik kriz ziyareti

CHP’li vekillerden ekonomik  kriz ziyareti
11.09.2018 - 15:56

Bir dizi ziyaretler için Düzce’ye gelen Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan ve Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, sivil toplum kuruluşlarını ziyaretlerinin ardından il teşkilat binasında bir basın açıklaması yaptılar. 

Parti Meclisi Üyesi İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizde, sanayicinin, esnafın ve üreticinin ne durumda olduğunu ve krizin yansımalarını, ilk ağızdan sorunları dinlemek, çözüm önerilerini almak ve CHP’nin çözüm önerilerini paylaşmak amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Türkiye’ye bir baskı ve saldırı olduğunu belirten Emecan, her zaman millet ve vatanın çıkarları doğrultusunda hareket edeceklerini dile getirdi.

Ekonomik krizin henüz vatandaşın cebine yansımadığını söyleyen Emecan, ana muhalefet partisi olmanın gereği olarak CHP Genel Başkanının 13 maddelik çözüm eylem önerisini hükümetle paylaştığını belirtti.

Emecan, “ Bizim için önemli olan vatandaşımızın rahatlaması, üreticinin rahatlaması, esnafımızın, sanayicimizin rahatlamasıdır. Ana muhalefet partisi olarak üzerimize ne düşerse onu yapacağız. Biz bunları açıkladık ancak hiçbir tepki gelmedi, olumlu ya da olumsuz. Siz muhalefet olarak hiçbir şey yapmadınız denme riskine karşılık birebir anlatmak için bugün burada ziyaretlerimize devam edeceğiz. İlk ziyaretimiz çok olumlu geçti ” dedi.

Türkiye’nin kırılgan ekonomiler arasında anıldığını söyleyen Emecan, dış sermaye yatırımlarının gelmediğini, üretim olmadığı için ihracatı yapılan ürünlerin hammaddelerinin ithal edildiğini ve kısır döngünün içine girildiğini vurguladı.

CHP’nin çözüm önerilerini sıralarken, tasarrufa gidilmesi ve buna kamudan başlanması gerektiğini söyleyen Emecan, bu konuda olumlu ve olumsuz örnekleri paylaştı.

Emecan, “ Sayın Bakanın araçlarla ilgili bir tasarruf açıklaması oldu. Bu olumlu örnek ama olumsuz gelişmeler de oluyor. Yine yakından bir örnek, Sağlık Bakanlığı yıllardır kullandığı tarihi binasını terk etti. Hem de hiç bedelsiz defterdarlığa bıraktı. Ve çok büyük kira bedeli ile başka bir binaya geçtiler. Biz de soruyoruz, sırası mıydı. Ülke bu kadar ekonomik krizle yıkılırken, sırası mıydı. Bina yetmiyor dersiniz, ek bina tutup idare edersiniz, Kriz dönemleri idare etme dönemleri değil midir, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diyoruz” Şeklinde konuştu.

 

 

Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen ise, ülkenin AKP’nin eseri olan ekonomik krize girdiğini söylerken, Türkiye ekonomisinin kötü yönetildiğini belirtti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.