Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CHP SÖRE ile nabız yoklayacak

CHP SÖRE ile nabız yoklayacak
17.04.2018 - 12:15

SÖRE isimli sandık örgütlenmesinde her sandıktaki seçmenle yüz yüze görüşülmesi planlanıyor. Söre sisteminde ayrıca elektronik altyapıdan da faydanılarak seçmenin nabzının tutulması hedefleniyor. 

Projenin startının verildiği toplantıya CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak tütüncü, Merkez İlçe Başkanı Alaettin Duran, İl ve Merkez İlçe Gençlik kolları ile CHP Düzce İl ana kademe yöneticileri katıldı.

SADECE SEÇİM DÖNEMİ DEGİL, HER ZAMAN İLETİŞİM KURULACAK

Sandık çevresi sorumlularını, kendi oy kullandığı sandıktaki diğer seçmenlerle, seçim dönemlerine ek olarak sürekli olarak etkin iletişim kurabilmek, Cumhuriyet Halk Partisinin ortak söylemlerini seçmene doğru anlatabilmek ve gerektiğinde seçmenlere yardımcı olmak üzere oluşturulan sistem aktif olarak faaliyete geçirildi. İlk etapta yaklaşık 100 kişilik ekip oluşturuldu ve görev alanları ile çalışma stratejilerinin belirlenerek çalışmaya başlandı.

“SANDIĞIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Toplantıda SÖRE eğitimi konusunda Parti Okulu eğitmenlerinden Utku Topçu’nun verdiği eğitim sonrasında İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü konuştu. Tütüncü Kadın Kolları olarak çalışmayı önemsediklerini vurgulayarak “Partimize katkısının olacağını ve Sandık çevresi çalışması ile tüm komşularımızla bağlantı kurup beşeri ilişkilerimizi geliştireceğimizi, sadece seçim zamanı değil her zaman oy kullandığımız sandığımıza bu sayede sahip çıkacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

DURAN SİSTEMİ ANLATTI

Merkez İlçe Başkanı Alaettin Duran sistemin işleyişi ile iglili bilgiler vererek “ Toplantı öncesinde toplantıya katılan herkese sorumlu olduğu sandıkta ile ilgili bilgiler içeren dökümanlar dağıtıldı. Bu hafta sonu ve önümüzde ki Hafta içi Sandık çevresi görevlileri atamalarına devam edeceğiz ve Düzce ilinde tüm sandıklara en kısa sürede Sandık çevresi sorumlusu ataması tamamlanacaktır, sonra tüm sandıklarla ilgili ilk çalışmalarımızı tamamlayıp sandık Çevresi Sorumlularının ziyaret ve görüşme sonuçlarını girdiği İntranet sisteminden ilk raporlarımızı oluşturacağız ve Aynı ekip ile ikinci, üçüncü kez raporlarda ki sonuçlara göre ziyaret ve çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

KARARSIZ SEÇMENE ULAŞILACAK

İl Başkanı Zekeriya Tozan ise bu çalışma modeli ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin kararsız seçmenlere ulaşacağını dile getirerek “Seçimlerde başarılı olmanın yolu seçmenle yüz yüze görüşmekten geçiyor. İnsanlara sadece merhaba demek, el sıkmak, sadece kahve ziyareti yapmak dışında da her sandık çevresine atanmış sorumlular var ve bu sorumlular sandık örgütlenmesi eğitimini daha önce ve bu akşam son sunum ile birlikte aldılar. Bu sorumlular kendilerinin de oy kullandığı sandık çevresinde yaşayan seçmenlerle yakın diyaloğa girecekler ve sandıklarında seçmenin nabzını tutacaklar. Sanki seçimler birkaç ay sonra olacakmış gibi çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Buradaki sorumlumuz o sandıkta oy kullanan seçmenin profilini bilmiş olacak. İkinci olarak, sorumluluk bölgesindeki tüm seçmenlerle iletişim kuracak ve partimizin genel politikalarını sandık çevrelerinde anlatacaklardır” diye konuştu.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar