Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CHP Düzce sandık güvenliği için ekip kurdu

CHP Düzce sandık güvenliği için ekip kurdu
7.04.2017 - 10:50

Merkez ve ilçelerde ki sandık görevlilerinin eğitimlerini tamamlanmasının ardından. Seçim günü hem sandık başında hem de sonrasındaki sayımlarda karşılaşılabilecek olası sorunlar için önlemleri aldılar. CHP Genel merkezi BİTEM ekiplerinin hazırlamış olduğu Mobil ve WEB üzerinden çalışan seçim sonuç giriş ekranlarının testi yapıldı.

Seçim sonuçlarının YSK tarafından girildiği SEÇSİS sisteminin bir benzerini kullanan CHP; Düzce ilinde ki ıslak imzalı sandık sonuç tutanaklarını sayımı biten sandıklardan alarak Merkez ve ilçelerde kurmuş oldukları ekipler ile seçim akşamı kendi sistemlerine girişini yapacak. Oy kullanımı esnasında sandık üyelerinin kontörlünde olan sandıklar son ana kadar izlenmiş olacak. Bu saye de sandıktan çıkan sonuç ile SEÇSİS sisteminde yapılan girişte bir hata varsa aradaki farklılıkları da tespit etmiş olacaklar.

05 Nisan Çarşamba günü Düzce İl Merkezi ve İlçe Başkanlıkları ile birlikte CHP Genel Merkezinin de katıldığı ve tüm Türkiye’de ki CHP teşkilatlarının eşzamanlı yaptıkları testler ile hazırlıklarını tamamladılar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar