Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CHP referandum startını verdi

CHP referandum startını verdi
23.01.2017 - 17:19

  Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan Referandum süreci için çalışma startı verdiklerini açıkladı. Referandumda ‘’HAYIR’’diyecek olan tüm siyasi partilere ve Sivil Toplum Kuruluşlarına ortak çalışma alanı oluşturulması çağrısında bulunan Tozan hak ihlallerinin yaşanmaması için yetkilileri şimdiden azami dikkatli davranmaya davet ettiklerini vurguladı. 

KESİNLİKLE HAYIRLI OLMAYACAK

“Başkanlık Sistemi İçeren Yeni Anayasa”nın kesinlikle ülkenin hayrına olmayacağına inandıklarını kaydeden Tozan şöyle konuştu: “TBMM’ imizde görüşmeleri tamamlanan ve tüm maddeleri görüşülen Yeni Anayasa Taslağı oylaması sona ermiş, onaylanmıştır. Parlamento’muzdan çıkan karar; ‘’REFERANDUM’’  yani Millet İradesine gitmek olmuştur. Ülkemize ve Milletimize hayırlı olmasını dilesekte, kesinlikle ülkenin hayrına olacağı inancında değiliz. Bu konuda çok ciddi endişeler taşıyoruz. Kısa bir süre içinde “Başkanlık Sistemi İçeren Yeni Anayasa Teklifi’’ Cumhurbaşkanının onayına sunulacak ve onaylanması durumunda referandum tarihi belirlenecektir. Meclisimizde yapılan bu oylamanın “kapalı usül’’ ile yapılması gerektiği kanunlar ile belirlenmiş olduğunu hatırlatarak; sürekli “Milli İradeye Saygı talebinde’’ bulunan iktidar ve mensuplarının ve MHP vekillerinin oylama sırasında kendi Milletvekillerinin iradesine ne kadar güvenip saygı duyduklarının takdirini Büyük Türk Milletine bırakıyoruz. Zira kullandıkları oyları nasıl kullandıkları ve ne yönde olduğu her durumda açığa çıkmış ve hepimizin malumu olmuştur! Ayrıca Anayasa’ya göre gizli olması gereken oylarını gösteren Milletin Vekillerinin, Milletin geleceğinin belirleneceği böylesi bir önemli konuda; Kimlere neyi-neden ispatlama peşinde olduklarını merak ediyoruz !”

YETKİLİLERİ DİKKATLİ OLMAYA ÇAĞIRDI

Tozan referandum öncesi çalışma sürecinde hak ihlallerinin yaşanmaması için yetkilileri şimdiden dikkatli davranmaya davet ederek “Düzceli vatandaşlarımızın bu çağrıyı yaptığımıza şahit olmasını isteriz ki; Referandum süreci içerisinde yapacağımız çalışmalarımızın an itibarı ile başlamış olduğunu bildiririz. Maksadımız, tamamen Millet ve Memleket meselesidir ve gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir Türkiye bırakmaktır. Amacımız doğrultusunda yapacağımız çalışmalarımızda HAK İHLALLERİ yaşanmaması adına yetkililerimizi şimdiden azami dikkatli davranmaya davet ediyoruz. Çalışmalarımızda demokratik haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı ve her hangi bir gerginliğe izin vermeyeceğimizin bilinmesini isteriz” dedi. 

 ORTAK HAREKET ÇAĞRISI

Referandumda hayır diyecek tüm siyasi parti mensupları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerine ortak hareket çağrısında bulunan Tozan açıklamasına şöyle devam etti: “Değerli Düzceliler Büyük Türk Milleti; Artık açıklamalarımızın ve çalışmalarımızın mahiyeti kesinlikle C.H.P ile sınırlı değildir, olamaz ve olması da mümkün de değildir. Milletimiz için duyduğumuz endişe ve kaygılarımızı en güzel ve anlaşılabilir şekilde Milletimize sunacağız. Sonucunda ise; Herkes kendisinin ve çocuklarının geleceğinin yönetim şeklini sandıkta belirleyecektir. Bu suretle Milletimizin, Hemşehrilerimizin konuya PARTİZANLIK yaklaşımı ile bakmamalarını tavsiye ederiz. Bu sayede daha sağlıklı kararlar alınabilir. Milletimizin yönetimi açısından kaderinin belirleneceği böylesi önemli bir konunun bilincinde ve sorumluluğunda olduğumuzun bilinmesini isteriz. Bu suretle referandumda ‘’HAYIR’’diyecek olan tüm siyasi parti ve yöneticilerine, STK’lara şimdiden çağrıda bulunuyor ve ortak çalışma alanı oluşturulmasında yarar gördüğümüzü bilmelerini istiyoruz !Referandum sürecinde neden; ‘’HAYIR’’ dediğimizi ve neden ‘’HAYIR’’ denilmesi gerektiği hususunda ki açıklamalarımızın büyük önem arz ettiğini siz değerli Düzcelilere bildirir açıklamalarımızın ve çalışmalarımızın yakıdan takip edilmesini rica ederiz!”       

                                                   

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar