Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CHP’den 93’üncü yıl daveti

CHP’den 93’üncü yıl daveti
8.09.2016 - 17:25

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan,  9 Eylül tarihinin Cumhuriyet tarihi açısından çok önemli bir gün olduğuna dikkat çekti. Tozan, CHP’nin kuruluşunun 93. yıldönümü nedeni ile Anıtpark’ta düzenleyecekleri programa Düzcelileri davet etti.

Zekeriya Tozan, beraberinde CHP Merkez İlçe Başkanı Alaettin Duran ile birlikte yaptığı açıklamada 9 Eylül tarihinin önemine dikkat çekerek “  9 Eylül İzmir’in kurtuluş günüdür. Düşmanın İzmir’den denize döküldüğü Osmanlıdan sonra Türkiye Cumhuriyetinin yeniden bağımsızlığını kazandığı gündür. İşte 9 Eylül 1923’de Mustafa Kemal Atatürk egemenlik milletindir demiş ve ozaman bugünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nin temelini  Cumhuriyet Halk Fırkası adıyla ozaman kurmuştur. 1924 yılında da partinin adı Cumhuriyet Halk Fıkası olmuş ve 1935 yılında da Cumhuriyet halk partisi olmuştur” dedi.

“HALKIMIZI BEKLİYORUZ”

CHP’nin 93.yıldönümü nedeni ile 9 Eylül Cuma günü  saat 14:00‘da Anıt Park’ta Atamızın huzurunda partilerinin kuruluş yıl dönümünü kutlayacaklarını belirten Tozan, “  Saygı duruşunda bulunup çelengimizi bırakacağız. Ama bugün için baktığımızda tekrar egemenliğin milletin meclisinin olmasını bekliyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin Kanun Hükmünde Kararnamelerle değil yeniden parlementonun işlemesinine Laik, Demokratik, Sosyal Hukuk Devleti ilkelerinin, Cumhuriyetin kurucu ilkelerinin güçlendirilerek sistemin parlementoyla devam etmesini bekliyoruz yarında. Yarında halkımızı Anıt Park’a bekliyoruz” dedi.