Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"Basın Hürdür Sansür Edilemez"

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

"Basın Hürdür Sansür Edilemez"
3.05.2022 - 16:13
Haber Merkezi

Cemşit mesajında toplumun gelişmesine katkı sağlamak için korkusuzca görevlerini yerine getiren tüm basın emekçilerinin önünde eğildiklerini dile getirerek “Basın hürdür sansür edilemez. Çağdaş ve demokratik toplumlarda basının toplum içindeki rolü azımsanamayacak derecede fazladır. Toplum yararına bütün zorluklara, baskılara, sansürlere direnen  her defasında cezaevleri ile tehdit edilen basın emekçileri toplumumuzun gelişmesine katkı sağlamak için korkusuzca görevlerini yerine getirmektedir.

Hayatları pahasına dimdik duran basın emekçilerinin önünde saygı ile eğiliyoruz. 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü vesilesi ile bu baskıcı düzenin son günlerini yaşadığını belirtmek istiyoruz ve özgürlüklerin, insan temelli bir düzenin harcını karma da var gücümüzle çalışacağımızın sözünü veriyoruz. Basın susturulamaz! 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlu olsun” dedi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar