Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“Medeni Kanuna Sahip Çıkalım”

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Kadın Kolları Başkanı Jale Akyıldız, Türk Medeni Kanununun kabulünün yıl dönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.

17.02.2022 - 12:19
Güncelleme 17.02.2022 - 14:42
Özel Haber

Kanunun kabulünün kadının insan hakları açısından atılmış dev bir adım olduğuna işaret eden Akyıldız, tüm kadınları ve eşitlikçi erkekleri Medeni Kanuna sahip çıkmaya davet etti.

Akyıldız açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

96 yıl önce bugün, Türk Medeni Kanunu Türkiye Büyük Millet  Meclisi’nde kabul edildi. Başta ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, eşitlik ve demokrasi mücadelesinde bize güç katan tüm devrimcileri sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz. Türk Medeni Kanunu’nun kabul edilmesi, kadının insan hakları açısından dev bir adımdır.

Cumhuriyetimizi kadın erkek beraber kurduk. Cumhuriyet Halk Partisi olarak diyoruz ki; eşit, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan bir Türkiye’yi yeniden hep birlikte inşa edeceğiz. Aydınlık bir gelecek tasarısıyla kurulan Cumhuriyetimizin karartılmasına asla izin vermeyeceğiz. 

Tüm kadınları ve eşitlikçi erkekleri Medeni Kanunumuza sahip çıkmaya davet ediyoruz. Bugün bizimle dayanışma içerisinde olan kadın platformlarını, dernekleri, duygu ve düşüncelerimizi paylaşan, çoğaltan herkesi selamlıyoruz.  Hepimiz eşit, hepimiz tok, hepimiz güvende, hepimiz özgür oluncaya dek mücadelemiz sürecek!


Editör: E. Varol
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar