Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Meclise Yüksek Faturaları Sordular

Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimi Belediye Meclisine yüksek faturaları sordu. Ayrıca önergelerine yanıt verilmemesi nedeniyle suç duyurusunda bulunmaya hazırlandıklarını belirttiler.

Meclise Yüksek Faturaları Sordular
8.02.2022 - 12:44
Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi İl ve Merkez İlçe örgütleri Düzce Belediye Meclisi Şubat ayı ilk toplantısına katılarak meclise 3 adet soru önergesi sundu.

Ağustos ve Ekim aylarında olağanüstü kongrelerinin ardından göreve gelen CHP Düzce’nin yeni yönetimleri, geldikleri günden itibaren meclis toplantılarına düzenli olarak katılım sağlayıp, meclis başkanlığına gerek yazılı gerekse sözlü olmak üzere aylardır soru önergeleri iletiyor. CHP heyeti Şubat ayı ilk toplantısında da yerini alarak, meclise yeniden 3 adet soru önergesi sundu. Soru önergelerinden ilki daha önce CHP meclis üyeleri Emre Güleç, Basri Karslıoğlu ve Kudret Taş tarafından başkanlığa sunulan önergelerinin, neden yanıtsız kaldığı oldu. Konu ile ilgili meclis üyeleri, suç duyurusunda bulunacaklarını önergede yazılı olarak beyan etti.

Son dönemde doğalgaz ve elektriğe yapılan zamlar ve vatandaşın karşı karşıya kaldığı yüksek faturalar konusunda ise CHP meclis üyeleri, Düzce Belediyesinin esnaf ve vatandaşa faturalarını ödeyebilmeleri adına maddi destek yapılıp yapılmadığını, bu konuda herhangi bir çalışmalarının olup olmadığını sordu.

Öte yandan belediye olarak hava kirliliğinin önlenmesi ve halk sağlığının korunması adına somut bir önlem alınıp alınmadığı sorusu da önergede yer alarak, meclis başkanlığına verildi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar