Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"Sansürden Uzak Günleri Geri Gelecek"

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, sansürden ve otosansürden uzak özgür günleri geri getireceklerini söyledi. 

"Sansürden Uzak Günleri Geri Gelecek"
9.01.2022 - 18:58
Güncelleme 9.01.2022 - 19:40
Haber Merkezi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir açıklama yapan  CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, basının  vatandaşın gören gözü, işiten kulağı olarak çağdaş demokrasilerin en temel unsuru olduğuna dikkat çekti. 

Basın özgürlüğünün gerçekleri öğrenme hakkı olduğunu ifade eden Semih Cemşit Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada şu ifadelede yer verdi: 

Basın, vatandaşın gören gözü, işiten kulağı olarak çağdaş demokrasilerin en temel unsurlarındandır. Basın özgürlüğü ise gerçekleri öğrenme hakkıdır. Ve bu hak ancak gazetecilerin baskı, yönlendirme ve sansüre maruz kalmadan görevlerini yapabilmelerinden geçer. İşsiz kalma korkuları olmadan, özgürce, sadece haberin kendisini düşünerek yazdıkları, günleri yaratmak bizlerin boynumuzun borcu.

Bizler şunu çok iyi bilmekteyiz ki, her şeye rağmen birçok yerel, ulusal, yazılı ve görsel basın mensubu, vatandaşın haber alma hakkına sahip çıkarak, halkın sesini duyurmak için çaba sarf etmektedir. 

Çok zor bir dönemden geçmemize karşın mesleğin etik ilkelerini savunmaktan geri durmayan, cesur “Gazetecilerimizin” 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sansürden ve otosansürden uzak özgür günleri geri getireceğimize söz veriyor, görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın emekçilerine başarılar diliyorum."

 
 


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.