Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Şikayetleri Dinleyip Not Aldılar

Hamidiye Pazaryerini ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimi talepleri dinleyerek tek tek not aldı. Pazarcıların maliyet artışı sebebiyle eskisi gibi satış yapamamaktan ve kapalı pazaryerlerinin olmayışından, halkın ise filesini eskisi gibi dolduramamaktan şikayet ettiği belirtildi. 

Şikayetleri Dinleyip Not Aldılar
29.12.2021 - 10:59
Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce il örgütü saha çalışmalarını sürdürüyor. Halkın nabzını tutmaya devam eden heyet, Salı gününü Hamidiye'de pazaryerindeydi. 

CHP’liler tek tek Pazar tezgâhlarını gezerek, fiyatları gözden geçirirken, halkın nasıl bir kentte yaşamak istediğini öğrenmek için, onlara sorular yönelttiler. İstek ve dilekleri tek tek not aldılar.


 ‘İNSANLARIN ALIM GÜCÜ YOK’
 

CHP İl Başkanı Semih Cemşit insanların alım gücünün kalmadığını kaydederek “İnsanlarda alım gücü yok. Pazarcı esnafı insanların gelip tezgaha baktığını, fiyat söylediği zaman çekip gittiğini belirtiyor. Ürünlerini getirdikleri fiyattan satamadıklarını söylüyorlar. Yıllardır bir kapalı pazaryerlerinin olmamasından şikayetçiler. Karda kışta çile çektiklerini kaydediyorlar” dedi.

‘TOPRAK BİZİM HERŞEYİMİZ’
 

Hacı Ahmetler, Darıcı ve Duraklar köyünde üretim yapan bir grup pazarcı esnafının, Organize Sanayi Bölgesinin genişletilip, arazilerinin projeye dahil edilmesine tepki gösterdiğini dile getiren Cemşit “Topraklarının birinci sınıf tarım arazisi olduğunu söylüyorlar. ‘Bize sorulmadan, danışılmadan alınan kararları kınıyoruz. Toprak bizim her şeyimizdir’ diyorlar” şeklinde açıklama yaptı.  
 

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN
 

İl Başkanı Cemşit "Ekonomideki bu kötü gidişatı durdurmanın tek yolu erken seçimdir. Market raflarındaki yangın artık halk pazarlarına da sıçramıştır. Tüketiciler pazardan da taneyle alışveriş yapıyor. Pazarcılar, artan maliyetler nedeniyle fiyatların arttığını, tüketimin giderek azalmaya başladığını söylüyor. Pazara giden yurttaş filesini dolduramadan pazardan ayrılıyor. Yıllardır bu pazarcı esnafına kapalı pazaryerini çok görenler, üstüne üstlük üreticinin 1.sınıf tarım arazilerini ise sanayiye çevirdiler. Yazıktır, günahtır, elinizi vicdanınıza koyun” diyerek kentin yöneticilerine çağrıda bulundu.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar