Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"EKONOMİ YÖNETİMİNİ EHİL ELLERE TESLİM EDECEĞİZ"

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Talih Özcan, hafta sonu yapılacak olan seçim öncesinde temposunu arttırdı. Özcan tüm ziyaretlerinde demokrasi vurgusu yaptı.

"EKONOMİ YÖNETİMİNİ EHİL ELLERE TESLİM EDECEĞİZ"
11.05.2023 - 13:21
Haber Merkezi

Abhaz Kültür Derneği’ni ziyaret eden Özcan, daha sonra da Küçükahmetler, Duraklar ve Gölormanı köylerinde halkla buluştu. 

İktidar olduklarında ekonominin düzeleceğini belirten Talih Özcan “İlk günden başlayacak şekilde ekonomi yönetimini ehil ellere teslim edeceğiz. 14 Mayıs sonrasında yerlilik çoğulcu, çok renkli hüviyetine yeniden kavuşacak. Millilik toplumun üzerinde bir tahakküm olmaktan çıkıp, tüm vatandaşların ortak ideali olarak kapsayıcı bir nitelik kazanacak. Yerliliği ve milliliği evrensel değerlerle, insan haklarıyla bütünleştiren bir demokrasiye geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

Özcan, demokrasinin sadece sandıkla, seçimle, siyasi partilerle sağlanamayacağının altını çizerek “Demokrasi devletten ürkmeyen, onu yanında hisseden bir vatandaş demek. Demokrasi kendisini ilgilendiren bütün kararlarda bilgilenme ve alınacak kararı etkileme hakkı olan, bu hakkı korkusuzca kullanan bir vatandaş demektir. Demokrasi, itiraz hakkını kimseye teslim etmeyen vatandaşlar demektir. Demokrasi her türlü ideolojik vesayet kurma girişimi karşısında boyun eğmeyen, sorgulayan ve eleştiren özgür bir vatandaş demektir. Türkiye’yi Dünya’da yukarı taşıyacak, saygın bir ülke haline getirecek ve küresel kararlarda söz sahibi yapacak olan işte budur” ifade etti.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar