Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÖZCAN DERNEK VE FABRİKALARI ZİYARET EDİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Talih Özcan, mesleki eğitim sistemini yeniden inşa edeceklerini söyledi. Özcan, Aile Destek Sigortası’nın önemine de vurgu yaptı.

ÖZCAN DERNEK VE FABRİKALARI ZİYARET EDİYOR
9.05.2023 - 12:49
Haber Merkezi

Millet İttifakı Milletvekili Adayı Talih Özcan, seçim çalışmaları kapsamında Haymanalılar Derneği ve Düzce Cam fabrikasını ziyaret etti. Talih Özcan, ziyaretlerinde iktidara geldiklerinde yapacaklarını anlattı. 

Aile Destekleri Sigortası’nın önemine değinen Özcan “Aile Destekleri Sigortası kapsamında nerede bir aile hekimi varsa orada Aile Destekleri Sigortasının birimi olacak ve orada yüzde 99’u kadın olmak üzere sosyal hizmet uzmanları olacak. Çünkü sosyal hizmet uzmanları bütün yoksul evlere girecekler, onların sorunlarını tespit edecekler.

Çocuğu var mı, kaç çocuğu var, üniversiteye giden çocuğu var mı, ev kiralık mı, değil mi, evde engelli var mı, yaşlı bakımı var mı; raporu düzenleyecekle, sizin düzenleyeceğiniz rapora göre biz, yani devlet, yani sosyal devlet, kadının banka hesabına her ay o parayı yatıracak. Böylece bizim inancımızda da öngörülen; sağ elin verdiğini, sol el görmeyecek. Fakirliği asla teşhir etmeyeceğiz” dedi,

Talih Özcan, mesleki eğitim sistemini yeniden inşa edeceklerinin altını çizerek “Ülkemizin bir işsizlik problemi var. Ama ondan öte bir sorunumuz daha var. O da mesleksizlik. Gençler iş bulamıyor. İşverenler de işe uygun mesleki birikim ve özgüvene sahip yetkin eleman bulamıyor. İşte bu kısır döngüden hızla çıkacağız. Hem kadim mesleklerimizi, hem günümüzün ihtiyaçlarını, hem de bugün var olmayan geleceğin mesleklerini kapsayacak şekilde tüm mesleki eğitim sistemini yeniden inşa edeceğiz,” diye konuştu.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar