Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"ASGARİ ÜCRETİN 2 BUÇUK KATINA ÇIKACAK"

Talih Özcan, Türk Eğitim Sen, Eğitim-İş sendikalarını ziyaret etti. Özcan’ın sonraki durağı ise Köprübaşı Ömer Efendi köyü oldu.

"ASGARİ ÜCRETİN 2 BUÇUK KATINA ÇIKACAK"
5.05.2023 - 12:44
Haber Merkezi

İttifakın 1’inci sıra adayı Talih Özcan, ziyaretlerinde iktidara geldiklerinde yapacaklarını sıraladı. İttifakı oluşturan partilerin Ortak Mutabakat Cumhuriyet Halk Partisi Düzce 1’inci sıra Milletvekili Adayı Talih Özcan, iktidara geldiklerinde en düşük memur maaşını asgari ücretin 2 buçuk katına çıkaracaklarını, bunun da 21 bin 265 liraya tekabül ettiğini söyledi.

Talih Özcan, Türk Eğitim Sen, Eğitim-İş sendikalarını ziyaret etti. Özcan’ın sonraki durağı ise Köprübaşı Ömer Efendi köyü oldu. 

İttifakın 1’inci sıra adayı Talih Özcan, ziyaretlerinde iktidara geldiklerinde yapacaklarını sıraladı. İttifakı oluşturan partilerin Ortak Mutabakat Metni’nde iktidar programını açıkça ortaya konduğunu belirten Talih Özcan, “Programlarımızı her yerde anlatıyoruz. Bizim yapacaklarımız belli, kaynağımız da belli’ dedi. 

Özcan, iktidara gelmeleri halinde yapacaklarını şöyle sıraladı: “İktidara gelir gelmez en düşük memur maaşını asgari ücretin 2 buçuk katına çıkaracağız. Yani bugünün tutarlarıyla söyleyecek olursam, en düşük memur maaşı net 21 bin 265 lira seviyesinde olacak.

Havza bazlı planlama yapacağız, kim neyi ekeceğini önceden bilecek. Devletin kaça satın alacağını da önceden bilecek. Havza bazlı planlamada, hiç kimsenin zarar etmeyeceği bir modeli inşa edeceğiz. Formülümüz şu; ne üretiyorsanız, buğday, arpa, yulaf, kekik neyse; maliyet artı makul kar, eşittir taban fiyat olacak. Yani hiç kimsenin, hiçbir üreticinin zarar etmeyeceği bir modeli getiriyoruz.

Köylerde çalışan bütün kadınların bağda, bahçede, tarlada neredeyse çalışanların ve gençlerin sosyal güvenlik primini devlet olarak biz ödeyeceğiz. Böylece tarlada, bağda, bahçede, tütünde çalışan, patateste çalışan, üreten, alın teri döken her genç ve her kadın, zamanı gelince emekli olacak, kimseye muhtaç olmayacak.”


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar