Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TARIMDA ÜRETİM ÖN PLANDA

Millet İttifakı Düzce Milletvekili 1’inci sıra Adayı Talih Özcan, tarımda planlı üretimin önemine dikkat çekerek “Tarım arazilerimizin hepsinin ekilmesini sağlayacağız” dedi.

TARIMDA ÜRETİM ÖN PLANDA
25.04.2023 - 11:20
Güncelleme 25.04.2023 - 11:23
Haber Merkezi

Özcan seçim gezileri kapsamında köy ziyaretlerini sıklaştırdı. Talih Özcan Gümüşova şehir merkezinde ve Soğuksu, Halilbey, Yongalık, Dere Köyü, Yıldıztepe, Ardıç Dibi, Yeşilyayla köylerinde vatandaş ve esnaflarla bir araya geldi. 

sorunlarını dinleyen Özcan, özellikle fındık politikası, gübre mazot fiyatları, köy yerleşik arazilerinin mera vasfından çıkartılarak TOKİ’ye devredilmesi, 2B, yolların sıcak asfalt olmaması, hayvancılık gibi konularda şikayet aldıklarını belirtti.  

Talih Özcan, Millet İttifakı iktidarının her daim çiftçinin yanında olacağının altını çizerek “Bizim sistemimizde çiftçi malını, mahsulünü verdiği an parasını alacak. Üretirken devleti yanında görecek. Bu da hemen vatandaşın mutfağına yansıyacak. Çiftçiyle beraber çalışacağız. Yemi, gübreyi, enerjiyi yerinde üretecek eko-sistemler kurulacak. Gıdanın ucuzlamasını sağlayacağız. Gerektiğinde, tarımsa faaliyetleri sübvanse edeceğiz. Süt üreticisi de et üreticisi de zarar etmeyecek” dedi.

Tarımda planlı üretime geçileceğini söyleyen Özcan “Tarımda planlı üretime geçeceğiz. Tarım arazilerimizi koruyarak tümünün ekilmesini sağlayacağız. Kamuya ait tarım işletmelerine sahip çıkacağız.  Bu alanları tohum ve hayvancılık üretiminde ve ıslahında kullanıp, üretilen tohumları ve damızlık hayvanları çiftçilere ücretsiz vereceğiz.

Her bir köyümüzde bir veteriner, bir ziraat mühendisi ve bir ziraat teknisyeninden oluşan ekipler kurulacak. Çiftçilere hastalık tedavisi, aşı ve toprak analizi, bitki sağlığı gibi her konuda ücretsiz destek sağlanacak” diye konuştu.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar