Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“Mayıs Ayında Satışa Çıkartılacak”

Düzce Belediyesi’nden eski halk otobüslerinin çürümeye terk edildiği yönündeki iddialara yanıt geldi. Belediyeden yapılan açıklamada otobüslerin ekonomik kullanım ömrünü doldurduğu ve hurdaya ayrıldığı, satışı için Mayıs ayı içerisinde ihale yapılacağı belirtildi.

“Mayıs Ayında Satışa Çıkartılacak”
29.04.2022 - 11:54
Güncelleme 29.04.2022 - 11:55
Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit şantiye alanında bekletilen otobüsleri görüntülemiş ve milli servetin çürümeye terk edildiğini savunmuştu. 
Konu ile ilgili belediyeden yapılan yazılı açıklamada otobüslerin ekonomik kullanım ömrünü tamamladığı ve hurdaya çıktığı için hizmet dışı bırakıldığı belirtildi. 

Ağırlıklı olarak TCV adı verilen otobüsler için iki kez satış ihalesi düzenlendiği kaydedilerek “Birinci ihale 27.07.2021 tarihinde yapılmıştır. 28 adedi TCV, 10 adedi dizel olmak üzere toplam 38 adet otobüs için teklif veren firma satışa esas bedeli Belediyemize yatıramadığı için 240.000 TL tutarındaki teminat mektubu nakde çevrilerek ihalesi iptal edilmiştir. İkinci İhale 21.10.2021 tarihlerinde yapılmış, ancak 3 adet otobüs için teklif gelmiş ve söz konusu 3 adet otobüsün satışı gerçekleştirilmiştir. Üçüncü ihale Mayıs ayı içinde gerçekleştirilecektir” denildi. 

Cemşit’in açıklamalarının kamuoyunun yanıltıcı olduğu kaydedilerek “Sayın Semih Cemşit’in açıklaması ‘bilgiden yoksun’, ‘kamuoyunu yanıltıcı’, ‘siyasi rant devşirme amacına matuf’, ‘sığ siyaset’ geleneğinin yeni bir örneği olarak değerlendirilmektedir. Bu tür ‘sığ söylemlere’ Düzceli kardeşlerimizin itibar etmemelerini önemle rica ediyoruz” denildi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar