Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“Otobüsler Çürümeye Terk Edildi”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit, eski halk otobüslerinin neden atıl vaziyette bekletildiğini sordu. Cemşit, otobüslerin çürümeye terk edildiğini savunarak “Milli servetimiz olan otobüslerimizin bu içler acısı hali bizlerin olduğu gibi sizlerin de içini sızlatmış mıdır?” dedi. 

“Otobüsler Çürümeye Terk Edildi”
27.04.2022 - 14:40
Haber Merkezi

“ÖZLÜ’NÜN PLANI BAŞARISIZ OLDU”


Cemşit Ulaşım Mastır Planı ile Düzce’nin 50 yıllık trafik sorununu çözmeyi vadeden Başkan Özlü’nün 3 yıl sonunda trafik ve ulaşım konusunda başarısız bir yönetim sergilediğini iddia ederek “ ‘Uğraştırmadan ulaştırıyoruz’ sloganı ile yola çıkan Sayın Özlü, Düzce halkını otoparksız şehir merkezine, ara sokaklara sıkışan şehir içi trafiğine ve uğur böceklerine MAHKUM etmiştir. İstanbul Caddesi trafiğe kapatılırken alternatif yolların oluşturulmaması kent içi trafiğinin ara sokaklara sıkışmasına neden olmuştur. Bununla beraber otopark sıkıntısı trafiği oldukça olumsuz etkilemektedir. Düzce’de yıkılan bina arsalarındaki  otoparklar, hak sahipleri anlaşır ve bina yaparlar ise  araçlarımızı nerelere park edeceğiz” dedi. 
 

“TOPLU TAŞIMADA SORUN ÇÖZÜLMÜYOR”


Toplu taşımada yoğun saatlerde yaşanan sıkıntıların hala çözülemediğini belirten Semih Cemşit şöyle devam etti: “Mesai saatleri çıkışlarında uğur böceklerinin yetersiz kaldığını ve toplu ulaşım kullanan vatandaşlarımızın şikayetlerini görmezden gelemeyiz. Küçük minibüsler Düzce şehrinin ana toplu ulaşım araçları olamazlar. Özellikle de nüfusu her geçen gün artan Düzce’nin ana toplu ulaşım araçları uğur böcekleri değil atıl durumda bıraktığınız otobüslerdir. Milli servet değerinde olan, halkın parasıyla alınmış ve çürümeye terkedilmiş bu otobüslerin hali içimizi sızlatmıştır” diye konuştu. 
 

“OTOBÜSLER ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ”


Çürümeye terkedilmiş otobüslerin neden parkta atıl bir şekilde durduğunu soran Cemşit, “Bu otobüslerin bakımları ne sıklıkla yapılmaktadır? Eğer çalışır vaziyette ise neden kullanılmamaktadır? Kullanmaktan kesin olarak vazgeçtiysek bu otobüsler neden satılmamaktadır? Milli servetimiz olan otobüslerimizin bu içler acısı hali bizlerin olduğu gibi sizlerin de içini sızlatmış mıdır?” sorularını yöneltti. 

Ulaşım Mastır Planının başarısız olduğunu savunan Cemşit “Görev süresinin bitimine 2 yıl kalan belediye başkanı Sayın Özlü’den ricamız, bu mastır başarısızlık projesini, şiir kitaplarının yanına, rafa kaldırmasıdır” dedi.


Editör: C. Karaca