Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘Özlü Kirlilik İçin Harekete Geçmeli’

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün hava kirliliğini önlemek için harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

‘Özlü Kirlilik İçin Harekete Geçmeli’
26.03.2022 - 13:34
Haber Merkezi

Cemşit, Dünya çapında 117 ülke ve 6 bin 475 şehrin hava kirliliği değerlerinin analiz edildiği 2021 Dünya Hava Kirliliği Raporu değerlendirdi. Düzce’nin Avrupa’da havası kirli 5. Kent olduğunu hatırlatan Cemşit, 1. OSB’nin genişlemesi için tarım arazilerinin katledilmesinin doğru olmadığının da altını çizdi. 

Hava kirliliği üzerinden Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Belediye Başkanı Faruk Özlü arasında geçen diyaloğu da hatırlatan Cemşit, şunları söyledi: “Düzce Avrupa sıralamasında havası pis ilk beş şehir arasına girdi. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Düzce’deki hava kirliliğine dikkat çekmesinin ardından Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü’nün yanlış bilgilerle dolu videolu yanıtını izledik.

Gerçeklerin elbet gün yüzüne çıkacağını unutan Faruk Özlü’nün, İsviçre merkezli hava kalitesi teknolojisi şirketi IqAir tarafından yayımlanan Dünya Hava Kirliliği Raporunu acilen okumasını ve önlemler için harekete geçmesini tavsiye ediyoruz. Bu vesile ile 1.OSB’nin tarım alanlarına açılmasından vazgeçerek, genişlemeyi şartları daha uygun bir alanda yapmalarını, önce halkımızın sağlığı sonrasında tarım alanlarının katledilmemesi açısından önemli buluyoruz. Güçlü Düzce, güçlü sanayi ve güçlü tarım için sağlıklı nesillere ihtiyacımız olduğunu yetkililere hatırlatıyoruz.”


Editör: C. Karaca