Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Cemşit: "Bu görüntüler üzüyor"

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit şehir mezarlığında kesilen ağaçların görüntüsünün çok üzücü olduğunu belirtti. 

Cemşit: "Bu görüntüler üzüyor"
14.02.2022 - 15:05
Haber Merkezi

Tanal ağaç kesimini sordu


Cemşit İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın şehir mezarlığından kesilen ağaçlar ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması talebiyle, Meclis Başkanlığı’na soru önergesi sunduğunu söyledi. 

Şehir mezarlığında kesilen ağaçların görüntüsünü paylaşarak “Tam bir doğa katliamı gerçekleştirildi” diyen Cemşit, zarar gören mezarların da olduğuna dikkat çekerek “Bu görüntüler üzüyor. Düzce’nin dirisine saygısı olmayan kentin yöneticilerinin, ölüsüne de hürmeti kalmamış” eleştirisinde bulundu.
 

GENÇ YAŞLI DEMEDEN KESTİLER
 

Düzce şehir mezarlığında bulunan ağaçların tamamının genç, yaşlı demeden bir lojistik firması tarafından kesildiğini ve tam bir doğa katliamı gerçekleştirildiğini ifade eden Cemşit “Düzce Şehir Mezarlığı’nda yüzlerce ağaç ihaleyle katledildi. Ağaçların üzerine devrildiği ya da, üzerine konulduğu çok sayıda mezar da tahrip oldu. Düzce şehir mezarlığında bulunan ağaçların tamamı, genç yaşlı demeden bir lojistik firması tarafından, kökünden kesilerek tam bir doğa katliamı gerçekleştiriliyor. Düzce Belediyesi tarafından ihalesi bir lojistik firmasına verilen şehir mezarlığı ağaç kesim işlemleri, tam bir katliama yol açmış durumda. Mezarlıkta bulunan yüzlerce ağaç, yerine yenisi dikilecek söylemi ile kökünden kesilip kenara atıldı” dedi.
 

MEZARLAR DA ZARAR GÖRDÜ
 

Cemşit, kesim sırasında mezarların da zarar gördüğünü belirterek “Öte yandan sağlam çürük ayırt etmeksizin, plansız programsız yapılan kesim çalışması yüzünden, mezarların bir kısmı da zarar görmüş durumda.Bu zamanda böylesi çirkin görüntüleri görüyor olmak çok üzücü. Bir kez daha anlıyoruz ki, Düzce’nin dirisine saygısı olmayan kentin yöneticilerinin, ölüsüne de hürmeti kalmamış” diye konuştu. 
 

TANAL KURUM’A SORDU
 

Semih Cemşit, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması talebiyle, Meclis Başkanlığı’na soru önergesi sunduğunu dile getirerek “Milletvekilimiz Mahmut Tanal tarafından, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması talebiyle, Meclis Başkanlığı’na soru önergesi sunuldu. Önergede kesim işinin hangi gerekçeyle gerçekleştiğini sordu” şeklinde açıklama yaptı.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar