Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Abanoz: Öncelik Çalışanların Olmalı

Akçakoca Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz Akçakoca Belediyesi çalışanlarının maaşlarının ödenmediğini iddia ederek “Öncelik kente hizmet eden çalışanların olmalıdır” dedi.  

Abanoz: Öncelik Çalışanların Olmalı
10.02.2022 - 12:53
Haber Merkezi

Belediye Meclisi’nde CHP gurubunun 6 dönüm arazinin satışına maaşların ödenmesi şartı ile onay verdiğini hatırlatan Abanoz, bu girişimin çalışanlar için bir umut olduğunu kaydetti.

Abanoz “Akçakoca Belediye çalışanlarının halen 3 aylık maaşı ve 4 ay da sendika ikramiyesi içeride. Geçen günlerde %7 yatan maaş, yani 370 TL ile bu insanların ne yapmasını bekliyorsunuz? Allah'tan hiç mi korkunuz yok?” diye konuştu. 

Çalışanların, zorlaşan hayat şartlarında daha fazla ayakta kalmasının mümkün olmadığını vurgulayan Abanoz “Geçtiğimiz meclis oturumunda, CHP gurubunun 6 dönüm arazinin satışına şerhli, yani maaşların ödenmesi şartı ile evet oyu kullanması çalışanlar için bir umut olmuştur.

Bu zamana kadar en çok tahsilat oranına sahip olan belediye yönetiminin maaş krizi konusunda çözümsüzlük de ısrar etmesine bir türlü anlam veremiyoruz. Çalışanların, zorlaşan hayat şartlarında daha fazla ayakta durması mümkün değildir. Öncelik kente hizmet eden çalışanlarımız olmalıdır” şeklinde açıklama yaptı. 

Tuğrul Abanoz, muhalefet olarak görevlerinin önem arz eden konularda uyarıda bulunmak ve yol göstermek, ortak akıl ile çözüm üretmek olduğunu belirtti.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar