Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“Para Kadınların Hesabına Yatacak”

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Kadın Kolları partinin hazırladığı ‘Aile Destekleri Sigortası’ projesinin ayrıntılarını Gölyaka’da anlattı. Proje kapsamında ödenecek para hane içindeki kadınların hesabına yatacak.

“Para Kadınların Hesabına Yatacak”
18.01.2022 - 13:00
Haber Merkezi

“Yoksulluk sınırının altında aile kalmayacak” sloganıyla hazırlanan broşürler Gölyaka’da kadınlara dağıtıldı.  81 il ve 973 ilçedeki kadın kollarının örgütlü gücüyle, mahalleler tespit edilip, ADS tanıtım broşürleri ile kadınlara, kişinin doğumundan ölümüne kadar olan bütün yaşamını sosyal güvence altına alacak, asgari ücretin altında geliri olan ya da hiç geliri olmayan bütün aileleri kapsayacak proje aktarıldı. 

CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı Jale Akyıldız ve yönetim kurulu üyeleri yaklaşık 2 aydır ilçe ilçe, kapı kapı gezip, Aile Destekleri Sigortasının (ADS) maddelerini ve kazanımlarını kadınlara anlatıyor. Gölyka’da kadınlar ile buluşan heyet, destek kapsamında ödenecek paranın hanelerdeki kadınların hesaplarına yatırılacağını ve bu sayede kadınların ekonomik açıdan güçleneceğini vurguluyor. 

Çocuk ve ev işleri nedeniyle işgücüne katılamayan kadınlara istihdama katılmaları durumunda ADS kapsamında kreş yardımı yapılacağı belirtiliyor. Gençlere ise pozitif ayrımın uygulanacağı kaydediliyor.


Editör: C. Karaca