Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘Düzce’nin Hakkı Turizm Cenneti Olmak’

Cumhuriyet Halk Partisi, 2 Genel Başkan Yardımcısı, 24 milletvekili, 5 parti meclis üyesi ve 4 Yüksek Disiplin Kurulu üyesi ile Düzce’ye çıkarma yaptı. 

11.01.2022 - 15:25
Haber Merkezi

Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürü ile Düzce’nin turizm cenneti olmayı hak ettiğini vurguladı. 

‘Düzce yıllardır ihmal ediliyor’
 

Düzce’nin çeşitli nedenlerle yıllardır ihmal edildiğini savunan İlgezdi “Niyetimiz Düzce’de gönül köprülerini kurmak. Düzce darda, yoklukta, kıtlıkta bir araya gelen insanların memleketi. Gerek millet kürsüsünde ve gerekse ihtiyaç duyulan her noktada Düzce’nin hakkını savunacağız. Düzce uzun yıllardır çeşitli nedenlerle ihmal edildi.

Düzce yetim. İstanbul ve Ankara’nın tam ortasında. Deniz turizmi, şelaleleri, tarihi ile doğal güzellikleriyle aslında keşfedilmeyi bekleyen bir turizm cenneti. Biz her türlü değeri ile engin bir derya olan Düzce’mizi yok sayanlara Düzce’nin bir durak yeri olmadığını hatırlatmak istiyoruz. Hakkı turizm cenneti olmak. Uzaktan ışıl ışıl görünüyor ama yakından baktığımızda yorgun unutulmuş kaderine terk edilmiş bir kent görüyoruz. Bu şehir yüreğimize nakış gibi işlediğimiz Anadolu’nun en önemli kavşaklarından biri. Düşük gelir ve yoksulluk bu kentin kaderi olmamalı. Yeter ki bu kentin gücüne güvenilsin Düzce değişir. Düzce’nin can suyu olmak için geldik. Düzce insanı asla yalnız değil” dedi. 

“Düzce’nin derdi CHP’nin derdi”
 

Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa ise Düzce’nin derdinin CHP’nin derdi olduğunu dile getirerek “Türkiye’de dert, sorun çok. Daha önce tarihimizde yaşanmamış bir dönemi yaşıyoruz. Türkiye bir çiftliğe dönüştürülmüş durumda. Maalesef Valilerin il başkanı gibi bile davranamadığı, tamamen siyasilerin emrine girdiği bir dönem bu. Ülkedeki bürokratların da nasıl atandığını görüyoruz. Türkiye’nin itibarını korumakla görevli büyükelçilerin nasıl atandığını görüyoruz. Sokakta olacağız, esnafımızı, çiftçimizi, işçimizi dinleyeceğiz. Türkiye’nin sorunları belli, çözüm de belli. Liyakatin olduğu, hukuk güvenliğinin sağlandığı bir siyasette Türkiye’nin ayağa kalkacağından hiç kuşku duymuyoruz. Düzce’nin sorunları, dertleri CHP’nin derdidir.”

CHP heyeti basın açıklamasının ardından ilçelere dağıldı. Esnaflar, sanayiciler tek tek ziyaret edildi. Sıkıntı ve sorunları dinlendi. 

CHP’nin Düzce programın katılan partililer şu isimlerden oluşuyor “Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa, Mürsel Alban, Nihat Yeşil, Yüksel Mansur Kılıç, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Burak Erbay, Sibel Özdemir, Semra Dinçer, Bülent Maraklı, Mahmut Tanal, Orhan Sümer, Cengiz Gökçel, Mustafa Adıgüzel, Ayça Taşkent, İrfan Kaplan, Baha Ünlü, Bayram Yılmazkaya, Gonca Yelda Orhan, Suat Özcan, Turan Aydoğan, Aylin Yaman, Müzeyyen Şevkin, Polat Şaroğlu, Kadim Durmaz, Sevgi Kılıç, Okan Gaytancıoğlu, Aydın Özer, Saniye Barut, Ali Mahir Başarır, Suzan Şahin, Garip Erdoğan, Sevda Erdan Kılıç, Yıldırım Kaya, Gizem Özcan”


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.