Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE MOBİLYADA NEDEN BİR İNEGÖL OLMASIN

  • 23.08.2022 11:49

 
Dostlarım Düzcemiz ormanlarıyla, kerestesi, parkesi, ahşap kaplaması, suntası, MDF'si mobilya ve ahşap ustalığı işçiliğiyle tam bir ağaç işleri merkezi. Orman ve yaylalar cenneti.
Ankara'da İnegöl'de Kayseri'de Türkiye'nin hiçbir yerinde mobilya yokken Düzce bölgesinin tanınmış ustaları Halim Usta, Cevat Usta, Yaşar Usta gibi yüzlerce sanatkar yetiştiren ustalar vardı.
 
DÜZCELİ ÇALIŞKAN VE MÜTEŞEBBİSTİR...
 
Ağabeyim Nihat Tutkun ile bende bölgenin ünlü ustası Halim Ustanın çırağıydık. Ustamızın himmeti ve kalitesiyle Allahın izniyle Tutkun Mobilya olduk.
Yaradanımıza hamd olsun sanat sevgimiz aşkımız sayesinde cemiyette, sporda, siyasette, dernek faaliyetlerinde esnaf ve eşraf olarak yerlerimizi aldık.
Topluma hayırlı insanlar kaliteli sanatkarlar yetiştirmeye gayret ettik. Yüzlerce usta sanaatkar yetiştirdik ellerinin ekmet tutmasına vesile olduk.
 
Düzce mobilya duayeni olarak muayyen zamanlarda meslektaşlarımızla bir araya gelerek Düzce'nin mobilyasını ve Düzcemize istihdam sağlamak için DÜZ MOB Düzce mobilyacılar sitesi kurma girişimlerimiz de maalesef her teşebbüsümüzde önümüze türlü engeller çıktı.
Asrımızın en büyük depremleri ve ekonomik krizlerden kurtulup kendimizi toparlayamadık.Başarılı olamadık.
 
Son aylarda Düzcemizin ileri gelen yaklaşık yirmibeş genç mobilya mağaza sahibi işletmecisi gençlerimiz bir araya gelerek yeniden DÜZ MOB Düzce mobilyacılar AVM'si kurma gayratlerine girdiler.
E 5 İstanbul yolu üzerinde devlete ait bir araziye talip oldular.
Maalesef bunu duyan bazı gözü doymazlar Düzcemizin ekmeğini yiyenler ihaleden genç mobilyacılara bu arsayı vermemek için ellerinden gelen her şeyi yapmayı başardılar.
 
KENDİ EVİMİZDE SAHİPSİZ KALDIK.
 
Üç parselli Kırbir dönüm olan arsanın üçte biri oniki dönüm olan ÜÇÜN BİRİNİ Düzceli mobilyacılara layık gördüler.
Bu durum karşısında Düzceli mobilyacılar kendilerine sahip çıkmayan valisine, Belediye Başkanına, Ticaret ve Sanayi Odasına, Mobilyacılar Odasına ÇOOOK GÜCENDİLER.
Nerde valimiz, nerde bakanımız belediye başkanımız, nerede Ticaret ve Sanayi odamız nerede Düzceliyi yere göğe sığdıramayan siyasi partilerimizdiye kendi kendilerini yediler.
O gün sorumlu olan kimi aradıysak telefonları nedense çıkmadı hiçbir sorumluya ulaşamadık. 
 
Sayın Valimiz, Bakanımız, Belediye Başkanımız. Sayın Ticaret ve Sanayi Odası başkanımız. Lütfen Düzcemizin iyi niyetli genç girişimcilerinin müteşebbislerin önünü açın dolaylı olarak binlerce insanımıza Düzcelimize ekmek kapısı olacak bu hayırlı girişime önayak olun.
Düzce'nin yakın köyleri belediye hudutlarına girdi. Köy meraları belediyenin himayesine girdi. Devletimizin özel idaremizin yüzlerce atıl durumda arazilerinin olduğunu biliyoruz.
Küçük sanayi çarşılarına organize sanayideki teşvik arazileri biz mobilyacılara da bir yer bulunamaz mı. BİZ MOBİLYACILAR DÜZCE'NİN ÜVEY EVLATLARIMIYIZ.
Neden bizlere güvenmiyorsunuz elimizden tutun mobilyada BATI KARADENİZİN YILDIZI PAZARI OLALIM.
Devletimiz de milletimiz de Düzcemizde kazansın. Gayemiz üzüm yemek bağcıyı dövmek değil.
 
MOBİLYA KABINA SIĞMIYOR
 
Türkiye Dünyanın en çok mobilya ihraç eden 9'cu ülkesi oldu. Yeni hedef ilk 5 sırada olmak.
Ocak Temmuz ayları altı aylık ihracat satışları 4 Milyar yediyüz milyar dolar. Bu hızla giderse yıl sonunda onmilyar dolar seviyesinde olacak.
 
İstanbul'da sanayi ve AVM'ler çok sıkışık sıkıntılı. Çalışacak usta işçi sıkıntısı had safhada.
Düzcemiz konum olarak Türkiyenin kalbi konumunda. Onlarca ile iki saat mesafede. Ağaç işleriyle yoğrulmuş bir il.
Düzce bölgenin pazarı durumunda. Mobilya ve AVM'ler olarak Düzce'ye kaydırılamaz mı.
Sayın bakanımız belediye başkanımız FARUK ÖZLÜ bir ofis açılışındaki sohbette Düzce Beyköy organize sanayi yakınlarında bir mobilya organize sanayi ve mobilya AVM'si mücdesi verdiler.
 
Düzce mobilyasına atmış yılını vermiş ve AHŞABIN EFENDİSİ ünvanını almış bir mobilya ustası ağabeyi olarak bu aldığımız mücdeli haberin takipçisi olacağız.
En az on büyük mobilya firmasını Düzcemize kaydırma gayretinde olacağız.
VEEE YAPARSA FARUK ÖZLÜ YAPAR DİYORUZ...
Düzcede mobilya duayeni ağabeyi olarak hayırlı birşeylere vesile olmak hayırla anılmak istiyorum.
DÜZCE MOBİLYA DA NEDEN BİR ANKARA İNEGÖL KAYSERİ olmasın....
Burhan Tutkun Sevgi saygı ve hürmetlerimle...
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yazarlar

Rıdvan Erdoğan Çelik

VİCDANIN SESİ

3 Aralık 2022 Cumartesi
Kenan Sertoğlu

GÜZEL BİR GÖZ

3 Aralık 2022 Cumartesi
Kenan Işık

SANATA EVET (45)

2 Aralık 2022 Cuma
Lütfü Şimşek

BENZER MANZARALAR  

30 Kasım 2022 Çarşamba
Fatih Özüdoğru

NEYİN VAR?

26 Kasım 2022 Cumartesi
Çiğdem Kanarya

BAKMAK

21 Kasım 2022 Pazartesi
Tüm Yazarlar

Resmi İlanlar