Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HARİKA BİR GÖSTERİYDİ

  • 9.08.2022 16:41

Düzce Belediyesi, kentin sosyo-kültürel hayatına katkı sunmak ve Düzce’nin ulusal mecrada tanınırlığını arttırmak için bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Dünya Düzce Günleri etkinliklerinde Düzce Kırım Türkleri Derneği de çeşitli etkinlik ve gösterilerle yerini aldı.

Düzce Belediyesinin organize ettiği 1.Dünya Düzce günleri etkinliğine Düzce Kırım Türkleri Derneğimizde stand açılarak misafirlere Kırım Türklerinin vazgeçilmezi çiğbörek ikramında bulunuldu.

Etkinliklerin 5’inci gününde hınca hınç dolu olan Anıtpark Meydanında Düzceli'ler harika bir gösteriye tanıklık ettiler.

Dünya Düzce Günleri etkinlikleri için Kırım Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi’nden gelen Kırım Tatar Halk Oyunları Topluluğu “Cıyın Ansambli” folklor ekibinin gösterisi hemşehrilerimiz tarafından büyük bir çoşku ve ilgiyle izlendi.

Ardından  Düzce Millet bahçesindeki Düsep şiir dinletisi programında Kırım şiirleri ve ezgilerinden oluşan programımıza vatandaşlarımız tarafından büyük bİr katılım sağlandı.

Düzce Kırım Türkleri Derneğinin misafiri olan Folklör heyeti ve idarecilerine şehrimizin tarihi ve turistik yerleri gezdirildi ve Mutfak sanatları merkezinde şehrimizin vazgeçilmez lezzetleri ikram edildi.

Düzce Kırım Türkleri Derneğimiz bundan önceki etkinlik ve faaliyetlerinde olduğu gibi aynı özveri ve başarı ile gelecek programlarda da yerini almaya devam edecektir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.