Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kavgasız, kaygısız, kardeşçe yaşayalım

  • 6.07.2022 11:16

Dostlarım iyisiyle kötüsüyle, güzeliyle, çirkiniyle, acısıyla, tatlısıyla yarım asrı aştık, yetmişe merdiven dayadık.

Bizlere her türlü beşeri imtihanları yaşatan varlığı da, yokluğu da tattıran, vererekte, alarakta bizi imtihan eden Yaratanımıza ne kadar hamt etsek azdır.

Mevla’mız imtihanlardan iyi not alan, verdiği zamanda, aldığı zamanda şükreden, hayat üniversitesini başarıyla bitiren, emanetini hayırlısıyla teslim edenlerden eylesin. Geçen gün bulvarda dükkan komşum arkadaşım “Yazıların hoşuma gidiyor. Sen gazeteclik mi okudun” dedi.

Tüm yazarlardan, basın mensuplarından özür diliyorum. Ben yazar değilim. Duygularını, düşüncelerini dile getirmeye çalışan, Türkiye ve Düzce sevdalısıyım.

Depremlerden sonra çektiğimiz sıkıntılardan arınmak için yarım asırlık arkadaşım, dostum, sırdaşım ALİ BEŞER “Yazı yazmak, bir şeylerle meşgul olmak kafanı rahatlatır” diye gazetesi DAMLA’da ‘DÜZCE SEVDAMDIR’ başlıklı bir köşe hediye etti.

Vefasızlığın moda olduğu Dünyamızda, benim gibi elifi görüp mertek sanan arkadaşına gazetesinde yer verme olgunluğu gösterdiği için kendisine minnettarım. Mekanı cennet olsun, nur içinde yatsın.

Oda benim gibi dikenli yollardan geçti. Vefasızlığı gördü. Evlatları ve ekibine DAMLA gibi çok güzel bir miras bıraktı. İnanıyorum Damla’yı çok daha güzel yerlere taşıyacaklar. Bu yaşa gelinceye kadar çok günler ve olaylar gördük. İhtilaller, muhtıralar, krizler yaşadık. Otuz bin gencimizi sebepsiz yere toprağa verdik.

O kara günlerde anneler, babalar evlatlarını okula gönderirken akşam eve sağ gelip gelmeyeceğinden emin değildi. Bu yüzden bizim nesil çok arzulamasına rağmen fazla okuyamadı. Bende onlardan biriyim... Olsun bizde okuyamadık ama AHŞABIN EFENDİSİ olduk.

Avrupa’nın bizi hazmedemeyen, çekemeyen, sömürgecileri önce talebe olaylarını başlattı. Üniversitelerimizde SAĞCI – SOLCU, fabrikalarımızda PATRON - İŞÇİ çatışmalarını alevlendirdiler.

İşgal edilmiş şehirler, fabrikalar oldu. İşçilerimizi, gençlerimizi kamplara bölerek, vatanımızı ekonomik yönden çökertmeyi hedeflediler. Zira Türkiye’m petrol bölgesinin bekçisi, Dünya’nın incisiydi. Daha sonra hassas olduğumuz dini gündeme getirerek SUNNİ - ALEVİ tartışmaları başlattılar.

İnananları, din adamlarını şucu, bucu diyerek tefrikaya düşürdüler. Hedeflerine ulaşamayan soysuzlar en son çare olarak içimizdeki satılmış hainleri maşa olarak kullanarak TÜRK - KÜRT sorunu icat ettiler. Etnik kökenleri alevlendirdiler.  Bayrağı bir, kıblesi bir, dini, imanı bir, vatanı bir olan, vatan görevini birlikte yapan evlatlarımızı maalesef birbirine kırdırdılar. Askerliğini yapmış, vergisini verdiği vatanına düşman etmeye çalıştılar.

Ülkemin kullanacağımız imkanlarını, paralarını birbirimizi kırdırmak, öldürmek için kullandırttılar. Evlatları yetim, hanımları dul, ana babaları evlat acısıyla yaşatmak istediler. Okula, yola, fabrikaya, ülke kalkınmasına vereceğimiz paraları KAHROLASI silah sanayine vermemizi sağladılar.

NEDEN YAPTILAR BUNLARI ANLATALIM.

Avrupalı hayatını yaşamak istiyor. Sorumluluk almak, çoluk çocuk yapmak istemiyor. Haliyle yaşlanıyorlar. Nüfusları azalıyor. Yirmi - otuz yıl sonra memleketlerini koruyacak insan kalmayacak.

Türk milleti nüfusu Avrupa’nın en genç ulusu. Her yıl bir milyon civarında nüfus artışımız oluyor. Genç fidanlar yetişiyor, adamların uykuları kaçıyor. Huzursuz oluyorlar. Avrupa’nın üyesi, efendisi olmamızdan korkuyor, biz hazmedemiyorlar.

Haksızda değiller. İç ve dış düşmanlarımız istemese de GÜNBÜR GÜNBÜR GELİYORUZ.  Bizimle uğraşmayın, başa çıkamazsınız. Türk milleti bir şehit verir, bin doğar, dirilir. 2023 seçimleri son derece önemli. Bizi altı - yedi ve daha çok parçalara bölüp yutmak istiyorlar... Havanızı alırsınız. Bu millet eskisi gibi ensesine vur ekmeğini al millet değil... Tankın önüne yatıp vatanını koruyanları sindiremezsiniz...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE, TÜRKLÜĞE DEĞER VERENLERE…

Sevgi saygı ve hürmetlerimle...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar