• 14.05.2022 13:04
  • (1)

7 Mayıs 2022 tarihinde Ankara’da çok güzel bir etkinliğe imza atıldı. Ben Burhan Tutkun ve arkadaşım Osman Kesen Düzce Kırım Türkleri’ni temsilen bu toplantıya katıldık. Kırım Tatar Teşkilatları Platformu, toplantısı bizim açımızdan çok verimli geçti.

Burada Düzce Bahçeşehir bölgesinde yapılacak Kırım Türklerinin lideri ve Ukrayna Yüksek Şurası üyesi Mustafa Kırımoğlu’nun anıtı ile ilgili karşılıklı istişarede bulunduk. Ayrıca Nusrettin mahallesinde bir çeşme yaptırılması kararını da aldırdık.

Sevgili okurlarım Düzce Ot Festivali geleneksel hale geldi biliyorsunuz. Bizde Düzce Kırım Türkleri Derneği olarak festivale renk katmak istedik. Toplantıda Ankara’dan bir folklor ekibinin festivalde gösteri düzenlemek üzere Düzce’ye gelmesini talep ettik. Talebimiz de kabul gördü. İnşallah festivalde kalabalık bir ekip burada olacak.

Kırım’daki işgalden bu yana sürgünlerde, göçlerde, Rus zulmü altında şehit olan insanları ve Rusya’nın başlattığı işgalden sonra vatanlarını korumak için hayatlarını kaybeden kahramanları andık.

Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Belirtmem gereken bir husus daha var. 17 Mayıs Salı günü Nusrettin Camiinde Kırım şehitleri için Kur'an tilaveti yapılacak. Yasin-i Şerif okunacak. Düzceli tüm kardeşlerimizi bekliyoruz.