Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Hoş Geldin Bahar

  • 27.04.2022 09:06

Bütün mevsimlerin kendine has güzelliği vardır ama karakışlardan sonra gelen baharın, hele hele ikinci baharın güzelliği ve hazzı hiç bir şeyde yoktur.

Bahar gelince Yaradan’ım tabiata, insanlara ve tüm varlıklara yeniden can verir.

Kurumuş dallar, ağaçlar yeniden yeşerir. Kapkara olan Dünyamız hayat bulur. Kuşlar, kelebekler, karıncalar ve bütün canlıları Allah’ım rızıklarını arasınlar bulsunlar diye yeniden halk eder.

Ağaçlara ve bitkilere su yürür. İnsanlara ve hayvanlara üresinler, çoğalsınlar ve nesillerini devam ettirsinler diye güç ve kuvvet verir.

MEVLAM GÖRELİM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER.

Allah’ımız bu Dünyayı ve insanları imtihan için yaratmıştır.

Kinini fakir, kimini zengin bazılarını güçlü bazılarını güçsüz yaratmış birbirine yardımcı olsunlar diye herkese ayrı ayrı hünerler vermiş doğanın düzenini böyle ayarlamıştır.

İnsanlara mal vermiş zengin etmiş darda bırakmış fakir etmiş zengin ettiğine bazı felaketler vermiş verdiğini geri almış zengini fakir, fakiri zengin yapmış ve kullarını imtihan etmiştir.

Ne mutlu verdiği zamanda aldığı zamanda şükredenlere ve hayrında şerrinde Allah’tan geldiğine inanan takdiri ilahiye boyun büken kullarına.

Dostlarım Düzce’mizin Düzcelimin çektiği çilelerden ve çaresizliklerden kabuslu karakışlardan sonra inşallah baharına ikinci baharına ulaşması çok yakındır. Yeter ki Düzceliler olarak geçmişten ders alarak eski kırgınlık ve dargınlıklarımızı unutalım el ele gönül gönüle verelim.

Gelişme çağına girmiş vatanımızı Düzce’mizi el birliğiyle onaralım birbirimize anlayışlı olalım problemleri mantık yoluyla çözelim. Bir an önce Düzce’mizi imar edelim.

Basınıyla iş adamlarıyla, belediyesiyle, bürokratıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla memleketimiz için birlikte olalım Vatanımız ve Düzce’miz için kalkınma savaşını başlatalım.

Düzcelim baharı yaşamak istiyorsan önce çevrene ve bahçelerine musallat olan ayrık otlarını ısırganları, yabani otları haşaratları temizle. Kendi gücün yetmiyorsa hükümetinden emniyetinden yardım iste istemekten korkma devletine, hükümetine, valine, emniyetine, jandarmana, güven Düzce’ni vatanını seviyorsan bahar temizliğini tam yap şu sözü de unutma.

CESURLAR BİR KEZ KORKAKLAR HERGÜN ÖLÜR

DOST REÇETESİ

Dostlarım streste, sıkıntıda, bunalımda iseniz lütfen beni dinleyin.

Doktor doktor dolaşıp avuç avuç ilaçlar kullanmayın.

Size acizane tavsiyem. Sabah erken kalkın mümkünse bir iki saat toprakla uğraşın, tabiatla kucaklaşın.kuşların nağmelerini dinleyin.

Yürüyüş yapın, bisiklete binin, ıslık çalın, bildiğiniz şarkıları ve ilahileri mırıldanın. Değişik yerleri gezin tozun az yiyin az konuşun az uyuyun kendinize zaman ayırın

Hiçbirşey yapamıyorsanız balkonunuza üç beş çiçek çiçek dikin göreceksiniz bir iki ay içinde değişikliği

Eğer bunların hiç birini yapamam diyorsanız Allah öbür alem de ki yerinizi hayırlı etsin derim.

Hayatta hiç birşey üzülmeye değmez her şey yerine gelir sağlık sıhhat gitti mi bir daha geri gelmez.

TEDBİR KULDAN TAKDİR ALLAH TAN

DOSTUM ÜZÜNTÜYÜ BIRAK YAŞAMAYA BAK...

Sevgi saygı ve hürmetlerimle...

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.