• 20.01.2022 10:42

Dostlarım Düzcemiz ormanlarıyla, kerestesi, parkesi, ahşap kaplaması, suntası, MDF’si, mobilya ve ahşap işçiliğiyle tam bir ağaç işleri merkezi. ORMAN VE YAYLALAR CENNETİ.

Dostlarım Düzcemiz ormanlarıyla, kerestesi, parkesi, ahşap kaplaması, suntası, MDF’si, mobilya ve ahşap işçiliğiyle tam bir ağaç işleri merkezi. ORMAN VE YAYLALAR CENNETİ.

Ankara’da, İnegöl de, Kayseri’de, Türkiye’nin hiç bir yerinde mobilyacılık yokken Düzce’de bölgenin en tanınmış ustaları Halim usta, Cevat usta, Yaşar usta gibi yüzlerce sanatkar yetiştiren ustalar vardı.

Ağabeyim Nihat Tutkun’la ben de bölgenin ünlü mobilya ustası Halim ustanın çırağıydık. Ustamızın kalitesiyle TUTKUN MOBİLYA olduk.

Bizlerde 1958 yılında çıktığımız bu yolda önümüze çıkan deprem gibi, ekonomik kırizler gibi engellere rağmen ustalarımızdan edindiğimiz hayat tecrübelerimizle zorlukları aşmayı bildik.

AHİ EVRAN’ı devam ettirmeye gayret ettik.

Yaradan’ımıza hamd olsun, sanat sevgimiz, aşkımız sayesinde cemiyette, sporda, siyasette, dernek faaliyetlerinde esnaf ve eşraf olarak yerlerimizi aldık.

Topluma hayırlı insanlar, kaliteli sanatkarlar yetiştirmeye gayret ettik.

Yüzlerce mobilya ustasını Düzce’mize hediye ettik. Mevla’mızın izniyle ellerinin ekmek tutmasına vesile olduk. AHŞABIN EFENDİSİ olduk.

Merak edenler internete Ahşabın efendisi yazsınlar karşılarına Ankaralı Ahmet usta mı, İnegöllü Mehmet usta mı, Kayserili Ali usta mı, Düzceli Burhan USTAMI ÇIKACAK.

Mesleğimizde Düzce mobilya duayeni olarak muayyen zamanlarda meslektaşlarımızla bir araya gelerek Düzce’nin mobilyasını ve Düzce’mize istihdam sağlamak için DÜZ MOB (Düzce mobilyacılar sitesi) kurma girişimlerimiz de maalesef her teşebbüsümüzde önümüze türlü engeller çıktı.

Asrımızın en büyük depremleri ve ekonomik krizlerinden kurtulup, kendimizi toparlayamadık. BAŞARILI OLAMADIK.

Son günlerde Düzce’mizin ileri gelen yaklaşık yirmi beş genç mobilya mağazası sahibi işletmecisi evladımız bir araya gelerek yeniden DÜZ MOB Düzce mobilya AVM kurma gayretine girdiler.

E5 İstanbul yolu üzerinde devlete ait bir araziye talip oldular.

Maalesef bunu duyan bazı doymazlar, Düzce’mizin ekmeğini yiyenler, ihaleyi genç mobilyacılara bu arsayı vermemek için ellerinden gelen her şeyi yapmayı başardılar.

Üç parselli kırkbir dönüm olan arazinin üçte biri olan, oniki dönümü olan ÜÇÜN BİRİNİ Düzceli mobilyacılara layık gördüler.

Bu durum karşısında Düzceli genç mobilyacılar kendilerine sahip çıkmayan Valisine, Belediye başkanına, Ticaret ve Sanayi Odasına, Mobilyacılar odasına ÇOOOOK GÜCENDİLER....

Nerede valimiz, nerede bakanımız, belediye başkanımız, nerde ticaret ve sanayi odamız, nerede Düzceliyi yere göğe sığdıramayan SİYASI PARTİLERİMİZ diye kendilerini yediler.

Sayın Valimiz, sayın bakanımız, belediye başkanımız sayın ticaret ve sanayi odası başkanımız, Lütfen Düzce’mizin iyi niyetli genç girişimcilerinin müteşebbislerin önünü açın, dolaylı olarak binlerce insanımıza, Düzcelimize ekmek kapısı olacak bu hayırlı girişime ön ayak olun,

Düzce’mizin yakın köyleri belediye hudutlarına girdi. Devletimizin, özel idaremizin, belediyemizin yüzlerce atıl duran arazilerinin olduğunu biliyoruz.

Küçük sanayi çarşılarına, organize sanayideki TEŞVİK arazileri gibi biz mobilyacılara da bir yer bulunamaz mı? BİZ DÜZCE’NİN ÜVEY EVLATLARI MIYIZ? Neden bizlere çok görüyorsunuz?

Elimizden tutun mobilyada Batı Karadeniz’in yıldızı, mobilya pazarı olalım.

Devletimiz de, milletimiz de, DÜZCEMİZ DE KAZANSIN.

Gayemiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil.

Eski Cumhurbaşkanlarımızdan SÜLEYMAN DEMİREL’in dediği gibi,

‘Kendimiz için istiyorsak namerdiz’

Bizim bu yaştan sonraki dileğimiz öbür alemdeki yerimizin iyi olması. Arkamızdan iyi bilirdik denilmesi. Düzce’nin gök kubbesinde güzel anılmamızdır.

MAKSADIMIZ VATAN, MİLLET, DÜZCE KALKINSIN, KAZANSIN.

Saygı sevgi ve hürmetlerimle...