• 7.01.2022 11:55

Atalarımız tasarrufu özendirmek, israfı önlemek için damlaya damlaya göl olur demişler.

Damla nimetinin ne olduğunu çok az kişi düşünür. Pınarlar, dereler, deryalar, nehirler, göller, denizler, hasta okyanusların damlalardan oluştuğunu kaç kişi idrak edip, düşünebilir.

Hatta insanların ve tüm canlıların bir damla sudan halk olduğunu düşünebiliyor muyuz? Düşünsek, düşürebilesek Allah'ımızın büyüklüğünü, yüceliğini daha iyi anlarız. Maalesef insanların akıl terazisi bu kadar hikmeti tartmakta sınırlıdır.

Bazı sırlarda amenna ve saddakna demekle yetineceğiz. Allah'ımıza teslim olacağız. Haddimizi bilmezsek, akıl nimetimizi yitiririz, pusulamızı şaşırırız.

Ali Beşer, 40 yıllık dostum. Eski demiyorum, eskimeyen dostum, arkadaşım (40 yıldan öncesini söylemiyorum. Yaşımız ortaya çıkar). Maalesef VEFASIZLIĞIN moda olduğu dünyamızda, benim gibi Elif'i görüp mertek sanan arkadaşına gazetesinde yer verme olgunluğu gösterdiği için kendisine minnettarım. T

Tüm yazarlardan, basın mensuplarından özür diliyorum. Ben yazar değilim. Duygularımı düşüncelerimi dile getirmeye çalışan Türkiye ve Düzce sevdalısıyım.

Tahsilim de sınırlı. Bizim gençlik yıllarımızda Terör ve talebe olayları doruk noktasında idi. Aileler çocuklarını okutmaya korkuyorlardı. Zira akşama eve sağ gelip gelemeyecekleri belli değildi. O nedenle bizim kuşak maalesef çok arzuladığı halde okuyamadı.

Allah'ın 30.000 gencimizi, gonca güllerimizi kaybettiğimiz o kabusu ve kara günleri milletimize bir daha göstermesin. Okuyabilenler o kadar kıymetliydi ki lise mezunları, banka müdürü, daire amiri, hatta Başbakan bile olabiliyorlardı (Rahmetli Ecevit lise mezunu idi)

Okuyamayanlar da bizim gibi HAYAT ÜNİVERSİTESİNE devam etti. Müdür efendi, amir, memur efendi olamadık. Fakat bizde AHŞABIN EFENDİSİ, basının, sanayinin ve ticaretin efendisi olduk.

Çok şükür mesleklerimizle saygınlık kazandık. Ülke ekonomisine karınca kararınca katkıda bulunduk. 9 OCAK 1980 bundan 42 yıl önce hükümet yeni belediye konağına karşısındaki dar sokağın bodrum katında DAMLA adında bir yaprak, 2 sayfa, mütevazi ve şirin bir gazete basın hayatına başlar.

Dürüstlüğü, tarafsızlığı ve cesaretiyle 50 yıla gururla ulaşır. Evlatları sağ kolu ASU hanım, sol kolu CAN Bey ile nice 50yıllara birlik, beraberlik ve fedakarlıkla ulaşmalarını dilerim. BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

Damla ve yayın ekibine tükenmeyen sevgilerimle…

DURMAK YOK YOLA DEVAM.