Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BİR DAHA BİR DAHA

  • 23.05.2023 11:11

14 Mayıs seçimleri çok şükür hiçbir sıkıntı olmadan Türkün şanına yakışacak gibi olgunlukla yapılmıştır.
Cumhur ittifakı 322, Millet ittifakı 213 milletvekili çıkarmışlardır.
Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Recep Tayyip Erdoğan 49,50, Kemal Kılıçdaroğlu 44,90, Sinan Oğan 5,20 oy almış, 50 artı bir oya ulaşılmadığından Cumhurbaşkanlığı seçimleri 28 Mayıs 2023 tarihine ertelenmiştir.
Milletvekili seçimleri neticesinde AK Parti 267, CHP 169, MHP 50 ve İP 44 Milletvekiliyle Meclisteki yerlerini almışlardır.
28 Mayıs’taki seçimin de vatana millete hayırlı olmasını dileriz...
Fatih Sultan Mehmet bundan 570 yıl önce 22 yaşında İstanbul’u fethedince orada yaşayan gayrimüslimler paniğe kapılarak akıbetlerinden korktular.
Bunu gören genç Sultan Mehmet toplantı yaparak tedirginliklerini gideren bir konuşma gerçekleştirdi. 
“Kardeşlerim İstanbul bundan sonra hepimizin. Herkes inancına göre yaşamakta serbesttir.
İsteyen camisine, isteyen kilisesine, havrasına gidebilir” diyerek dinimizde zorlamanın olmadığını bildirmiş, mallarının, mülklerinin, namuslarının devlet garantisinde olduğunun müjdesini vermiş, Türkün büyüklüğünü göstermiştir.
Bu durum gelecek nesillere örnek olmuş, yıllarca kardeş gibi sulh ve sükûn içinde özgürce yaşamışlardır.
Büyük önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK insanları ekonomik ve sosyal yönden perişan eden iç ve dış savaşlardan sonra şu tarihi demeci vermiştir.
“YURTTA SULH, CİHANDA SULH” büyük önder biliyordu ki huzur ve sükunun olmadığı Dünya’da ve ülkemizde gelişme, ilerleme, büyüme olmaz, sosyal adalet sağlanamaz.
Maalesef ATATÜRK’ten sonra memleketimizde huzur günden güne bozulmuş, ne iktidar olanlar muktedir olmuş, ne muhalefet olanlar adil muhalefet yapmışlardır.
Türk gençliğini sağcı, solcu, ilerici, gerici, inananları alevi, sünni diyerek parçalara bölmüş, ordumuzu ihtilallere, muhtıralara mecbur etmiş, ülke ekonomisini ve demokrasiyi sekteye uğratmışlardır.
Kendilerini aydın, ilerici, Atatürkçü olarak lanse edenler Atatürk’ün “YURTTA SULH, CİHANDA SULH”  çağrısına uymaya gayret ve azmeden, inançlı, milliyetçi insanlara akla hayale gelmeyen iftiralar atmışlar, Atatürk karşıtı göstermişlerdir.
Hz Mevlana’nın “YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL” öğüdüne ters düşmüşlerdir.
Dostlarım hata yapanları yeri gelince uyaracağız, muhalefet edeceğiz, seçimlerde haddini bildireceğiz. Ama yüzyıllardır dökülen kardeş kanını durdurmaya çalışan, ekonomimizi felç eden kargaşayı ve anarşiyi önlemeye gayret eden, sınır komşularımız ve vatandaşlarımızla sulh ve barışa kendini adayanlara karşı çıkmayalım.
Hatta destekleyelim. Atalarımız “KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR” demişler. Bizi birbirimize Türkü Türke, Müslümanı Müslümana kırdırıp, güçsüz bırakmak isteyen iç ve dış düşmanlarımızın oyununa gelmeyelim.
Kardeşlerim ateşe suyla gidilir, benzinle gidilmez. Atatürk’ümüzün “YURTTA SULH, CİHANDA SULH” önerilerine hep birlikte uyalım.
Ülkemizin kalkınmasında kullanacağımız imkanları, paraları, birbirimizi kırdırmak, öldürmek için kullanmayalım.
Evlatlarımızı yetim, hanımları dul, ana ve babaları evlat acısıyla yaşatmayalım.
Askerimi şehit edene, polisime, askerime jandarmama silah sıkanlara müsamaha etmeyin, sahip çıkmayın. Bir avuç soysuzun oyuncağı olup, huzurumuzu bozmayın. Ecdadımızın ve büyük önder ATATÜRK’ün ebedi istirahatinde huzurlu olmalarını istiyorsak MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün ve ecdadımızın arzusunu yerine getirelim.
28 Mayıs’taki seçimde istikrara önem verelim.
BİR DAHA BİR DAHA İSTİKRARA ÖNEM VERELİM.
Sevgi, saygı ve hürmetlerimle...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.