Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SU CENNETİ DÜZCEMİZ

  • 7.11.2022 10:27

Hafta arası Haber Türk Tv’de sabah programında İstanbul’un barajlarındaki suların azalması konulu bir söyleşi izledim.

Ekim ayında beklenen yağmurların gelmediğinden İstanbul’da su sıkıntısının yaşanacağı konuşulurken DÜZCE MELEN SUYU’nun önemi dile geldi.

Melen suyu varken İstanbul susuz kalmaz dendi. Ama Melen suyunun çıktığı Düzce’mizden bahsedilmedi. Çocuğa isim takılırken önce ana adı, baba adı takılır. MELEN SUYUNUN ADI DÜZCE MELEN suyudur. Bu böyle biline…

Kendimi bildim bileli toplumumuzda Düzce’mize karşı bir önyargı ve tedirginlik olduğunu görüyorum. Nerede bir olumsuzluk varsa Düzce’mize yakıştırılır.

Örneğin bir meczup uçak kaçırır, Düzce’yle  hiç alakası olmadığı halde kütüğünde Düzce yazdığı için bize mal edilir.

Bir gurup vapur kaçırır, faturası Düzce’mize kesilir.

Düzcespor yarım asrın üzerinde mazisiyle o zamanlar ilçe olmasına rağmen nice başarılara imza atar, birinci lig kapısını zorlar, ilimiz Bolu’yla yaptığımız son maçımızda türlü entrikalar döner, elimizden birinci lig hakkımız alınır.

Veee Düzce Bolu rekabeti yıllarca sürer. Nihayet Düzce’mizde her yönüyle hak ederek vilayet olur. Bolu boyunduruğundan kurtulur. Sepeti koluna herkes yoluna gider.

Hakkımızı aradığımız için adımız kötüye çıkar. Yıllarca dokuza çıkan adımızı sekize indiremeyiz.

O zamanlar bizde çok olmuştuk. Nüfusta, sanayide, ticarette ve siyasette ilimizin önüne geçilir miydi? Beş milletvekilinin dördü Düzce’den olur muydu? Haddimizi bilemedik adımız kötüye ve mafyaya çıktı.

Düzce’miz yeraltı ve yerüstü zenginliklere sahip, Dünya’nın en güzel konumunda, su gibi alternatifi olmayan nimete sahibiz.

Su Yaradan’ımızın insanlara ve canlılara en büyük lütfudur, nimetidir.

Her nimetin bir külfeti vardır. Maalesef yer altı ve yerüstü sular Düzce’mize ağır sanayiinin girmesini önledi.

İSKİ sorunu yüzünden TOYOTA, KİA ve traktör fabrikalarını başka illere kaptırdık. Organize ağır sanayiinde İSKİ yüzünden kaçırdık.

Sayın Cumhurbaşkanımız siz manevi değerleri yüksek olan, hak ve hukuka riayet eden, kul hakkını bilen bir devlet büyüğümüzsünüz.

Sizden iki şey istiyor, rica ediyoruz. DÜNYA GÜZELİ İSTANBUL’umuzun su ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak MELEN suyumuzun adının DÜZCE MELEN suyu olarak anılmasını sağlayın.

İnsanlar bile soyuyla anılır. Örneğin Mehmet’ten olma Münevver’den doğma gibi. Hatta bununla da kalmaz ananızın kızlık soyadını da sorarlar.

Düzce’mizin İstanbul’da her yudum suda hayırla anılmasını istiyor, DÜZCE MELEN SUYU diyoruz.

İkinci ricamız, her şeyin bir bedeli var. İSKİ İstanbul su sorununu Düzce’nin ağır sanayide önünü keserek çözdü.

Düzce’miz asrın en büyük iki depremini yaşadı. Sanayimiz hak ettiği yerlerde değil. Gençlerimiz çok zor iş buluyor. Ana baba eline bakıyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız, REİSİMİZ, kul hakkının ne olduğunu bizlerden çok bilirsiniz. Düzce Melen suyumuzu gönül rahatlığıyla18 MİLYON İstanbullu’ya kullandırmayı düşünüyorsanız DÜZCELİ’NİN gönlünü ve helalliğini almalısınız.

Düzce İstanbul’un arka bahçesi. İyi bir vasıtayla bir buçuk saatte HIZLI TREN gelirse 45 dakikada ulaşabilirsiniz. DÜZCE MELEN SUYUMUZ bile İstanbul’a ulaşıyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız Düzce’miz denizi, ormanları, yaylaları, şelaleleri, mağaraları ve misafirperver halkıyla İstanbul’umuzun yaylası, tatil semti, MESİRE YERİ olabilir.

Yeter ki nüfusu, bütçesi, maddi imkanları bir çok ülkeden iyi olan İstanbul’umuz ve sizler elimizden tutun, destek olun bize, bacasız sanayi TURİZMİ kazandırın.

O zaman DÜZCE MELEN SUYUMUZ anamızın ak sütü gibi İSTANBULLU’MA HELAL OLSUN...

Not: Bu haklı isteklerimizi Düzce’mizin umudu olan, ondan çook şeyler beklediğimiz Bakanımız, Başkanımız sayın FARUK ÖZLÜ’nün sayın Cumhurbaşkanımıza ulaştırmalarını DÜZCE SEVDALILARI olarak rica ediyoruz...

Çok şey istemiyoruz. Bir Melen suyumuzdan Düzce Belediyesi’ne yeteri kadar hak, birde YÜKSEK HIZLI TREN...

YAPARSA FARUK ÖZLÜ YAPAR...

Sevgi, saygı ve hürmetlerimle...

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.