Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ALTIN GERDANLIK

  • 3.11.2022 10:32

Dostlarım, ömrümün ahir zamanında bana Düzce fanatikliği geldi.

Her ortamda Düzcemi konuşmak, tartışmak istiyorum. Çünkü Düzcemi çok seviyorum.

En güzel sevgi pazara kadar değil, mezara kadar olan, iyi günü, kötü günü paylaşılan sevgidir.

Nasıl sevmeyelim ki… Burada doğduk, burada doyduk, burada düştük, burada ayağa kalktık.

Düzcemle ayağa kalkıp, dikileceğiz ve Yaradan’ımıza emanetimizi burada vereceğiz.

Gençlik yıllarımızda işimiz gereği Dünya’nın ve yurdumuzun birçok yerini gezdik. Amerika, Fransa, Almanya, Romanya ve Türkiye’nin düzenli şehirlerini, caddelerini, nehirlerini, parklarını görünce gıpta ediyor, Düzcemiz’deki düzensizliği ve kargaşayı görünce üzülüyordum.

DÜZ OLAN DÜZCEMİZİ KİMLER DÜZENSİZ yaptı diye.

Belediyecilikte hatır gönül işlerine tevessül eder, Ahmet ağayı üzmeyeyim, Mehmet ağayı kırmayayım derseniz, Belediye hükümet binalarını elli metre yolun gerisine yapıp, bazı ağaların binasını yolun ortasına koyarsanız, imarın içine eder, kötü örnek olursunuz.

ÖBÜR TARAFA KİMSE BİRŞEY GÖTÜRMÜYOR.

Dostlarım Düzce trafiğini felç eden, kangren haline getiren, yirmi otuz yıl ilerisini göremeyen, hesap edemeyen eski belediyelerimizin beceriksizliği, çaresizliğidir. İyi niyetli çalışan belediyelerimizi tenzih ederim.

Düzcemiz yer altı ve yerüstü zenginliklere sahip, Dünya’nın en güzel yerinde. Yer üstünde MELEN suyumuzu, ASAR VE KARACA derelerini görüyoruz. Yeraltın da göremediğimiz yüzlerce nehir olduğu biliniyor.

Su gibi alternatifi olmayan nimete sahibiz. Petrol ve doğalgazın yerine güneş ve rüzgar enerjisini kullanabilirsiniz.

Havasız ve susuz hiçbir canlıyı yaşatamazsınız. Su Yaradan’ımızın insanlara ve canlılara en büyük lütfudur.

Dostlarım ASAR DERSİNİN havadan çekilmiş fotoğrafını görünce kendi kendime işte Düzce trafiğini kurtaracak güzergah dedim.

Asar deremiz Düzcemizi Kuzey ve Güney olarak ikiye ayıran, doğanın bize en büyük lütfudur.

Maalesef asırlarca kıymetini bilemedik. Hep çöpümüzü, kirimizi, ayıbımızı temizlemek için kullandık...

ASAR DERESİ AKTI, DÜZCELİ YILLARCA ARKASINDAN BAKTI.

Sayın Valim, Sayın Bakanım Belediye Başkanım, Düzce için fedakarca çalışmalarınızı takdirle izliyoruz. Asar deresi ve güzergahı Düzcemizin çevre yollarını birbirine bağlayacak, trafik sorununu çözecek, çevresini değiştirecek, güzelleştirecek ALTIN BİR GERDANLIKTIR.

Sayın Bakanım, bazı hizmetler vardır belediye imkanlarını aşar. Devlet imkanları gerekir. Böyle durumlarda seçilmişler, atanmışlar birlik, beraberliği gerekir.

Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, üniversite, Sivil Toplum Kuruluşlarımız Düzcemizi kurtaracak, Melen’den sonra Soğancı’ya kadar uzanan GÜNEY VE KUZEY ASAR BULVARLARI için el ele vererek hükümetimizden yardım isteyelim.

Yıllarca üvey evlat muamelesi gören Düzceme hükümetimizin VEFA BORCU var. Zira biz Düzceliler, onlara seçimlerde Türkiye’de en yüksek oyu verdik.

Güzel bir kentsel projeyle Ankara’ya gidersek, ufku açık yenilikçi Cumhurbaşkanımız bilgilendirilirse, geri çevireceğini tahmin etmiyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul için hayal ettiği, ihalesi yapılan, deniz ve kara trafiğini rahatlatacak, kentsel dönüşümle İstanbul’a inanılmaz değer katacak KANAL İSTANBUL projesi ne kadar önemli ise Düzcemiz içinde ASAR DÜZENLEMESİ o kadar önemlidir.

Genç ilimiz, Düzcemiz büyümekte, gelişmekte, büyük şehir olma yolundadır. İl nüfusumuz 400 binleri aştı. Kısa zamanda büyük nüfus patlaması bekleniyor.

Sayın Bakanımız ve Belediye Başkanımız FARUK ÖZLÜ’nün Düzce sevdası ve Ankara’daki ağırlığı ile ilimize gelen ve gelecek hizmetlerin yanında proje ödülü almış ASAR DERESİDE muhteşem olacak.

Düzcemize değer katacağına inandığımız projelerin bir an önce bitirilmesini heyecanla bekliyoruz...

YAPARSA FARUK ÖZLÜ YAPAR.

Sevgi saygı ve hürmetlerimle...

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.