Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCEM İÇİN YANLIŞ TEŞHİS

  • 13.10.2022 12:03

İşimiz gereği her kesimden insanlarla tanışmak ve görüşmek imkanımız oluyor. Bu tanışma ast ve üst kademedeki bürokratlarla da oluyor.

Geçen ay yeni tayin olan bürokratımız sağ olsunlar bizi tercih etmişler. Kendilerine evlerinin ihtiyaçları olan mobilyalardan sattık.

Bize Düzce’mize hizmet için gelen iyi niyetli büyüklerimiz ve bürokratlarımızdan kar etmeyi düşünmeyiz, ürünlerimizi maliyetine veririz. Zira onlar gecesini gündüzünü Düzce’mizin huzuru için harcamaktadırlar.

VERMEDEN ALMAK YARADANIMIZA MAHSUSTUR.

Sayın bürokratımız ürünlerini seçerken telefonu çalar. Geldikleri yöreden yakın arkadaşı aramaktadır. Aralarındaki konuşmada Düzce’deki olaylardan ve asayişten bahsedilir. Olayların çokluğundan kendilerine ve işlerine zaman olmadığından yakınılır.

Yerden göğe kadar haklıdırlar. Sayın büyüğümüz Düzce’mize yeni geldiniz. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Ben 70 küsur yıldır bu memleketin ekmeğini yemiş, suyunu içmiş, nimetlerinden yararlanmış, güzel günlerini de, çilelerini de yaşamış sade bir vatandaşım.

Sizlere Düzce’nin geçmişinden bahsedip, Düzce hakkındaki tahlillerinizi ona göre yapmanızı rica edeceğim.

Düzce’miz Dünya’nın en güzel bölgesinde, toprağı verimli, ulaşımı son derece kolay, denizi, gölleri, ormanları, yaylaları ve her şeyden önce dürüst, çalışkan, mert, delikanlı insanıyla tanıyınca bırakıp gidemeyecek cennet köşesi.

Diyeceksiniz ki öyleyse bu kadar olay neden. Anlatalım efendim.

Güzelin düşmanı çok olur. Bu kadar güzelliklerin olduğu yere göçte çok oluyor.

Memleketinde düşmanı olan, vukuatı olan problemi olanlar, tabiri caizse İPİNİ KOPARANLAR yıllardır Düzce’mize geliyor.

Atalarımız ‘Aç köpek fırın yıkar’ demişler. Olayların bu kadar artmasının sebebi budur.

Sayın bürokratımız sivil kıyafetle yerli esnafımızı ve aileleri gezince göreceksiniz DÜZCE’NİN DELİKANLILARIN HARMAN YERİ olduğunu.

Adımız yıllarca kötüye çıktıysa bunun sebebi ÖZ DÜZCELİLER değildir.

Bir sepet elmada üç beş kurt, çürük çıkabilir.

Halkımızla, bürokratımızla, emniyetimiz, jandarmamızla kurtları, haşaratları temizleyeceğiz inşaallah. Yeter ki birbirimize güvenelim, Düzce’yle irtibatı koparmayalım.

Önceki yazılarımızda da şöyle demişiz. Düzce’min çektiği çilelerden, çaresizlerden, kabuslu ve kara kışlardan sonra inşallah baharına ulaşması yakındır.

Yeter ki Düzceliler geçmişten ders alalım. Eski kırgınlık ve dargınlıkları unutalım. El ele, gönül gönüle verelim. Düzce’mizi el birliğiyle onaralım. problemlerimizi mantık yoluyla çözelim.

Biran önce Düzce’mizi güzelleştirelim. Güzelleştirmek için çırpınanların yoluna taş koymayalım. Basınıyla, yayınıyla, belediye, bürokratları, sivil toplum kuruluşlarıyla memleketimiz için birlik olalım.

EN GÜZEL İBADET VATANIMIZ İÇİN YAPILAN CİHATTIR.

Düzcelim, baharı yaşamak istiyorsan önce çevrene ve bahçelerine musallat olan ayrık otlarını, ısırganları, yabani otları, haşaratları temizlemelisin. Kendi gücün yetmiyorsa, il olduk güçlendik. Emniyetine, jandarmana güven. Düzce’yi seviyorsan bahar temizliğini tam yap.

Şu sözü de unutma;

CESURLAR BİR KEZ, KORKAKLAR HER GÜN ÖLÜR.

İnsanlar Sivaslı, Erzurumlu, Trabzonlu, Rizeli, Edirneli, Konyalı, Tonyalı olabilir. Eğer zor günlerimizi bizimle paylaştılarsa onları bağrımıza basar ÖZ DÜZCELİLER olarak kabul ederiz.

Adam olmayanlar, yediği kabı kirletenler Vatanıma ve Düzce’me ihanet edenler ister Kars’tan ister Mars’tan gelsin, nazarımızda adam insan değillerdir...

Sevgi saygı ve hürmetlerimle....

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.