Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TİCARET VE SANAYİ ODASI SEÇİMLERİ

  • 22.09.2022 13:25

Sevgili peygamberimiz Muhammed Mustafa SAV ticaretle uğraşın zira ‘RIZKIN ONDA DOKUZU TİCARETTEDİR’ buyurmuş ve bizzat kendisi de ticaretle iştigal etmişlerdir.

‘VEREN EL ALAN ELDEN HAYIRLIDIR’ diyerek iş sahibi olmayı ve insanlara yararlı işler yapmayı bizlere öğütlemiş, ‘DÜRÜST VE NAMUSLU TÜCCAR ÖBÜR ALEMDE ŞEHİTLER VE SIDDIKLARLA BİRLİKTE OLACAKTIR’ söylemiyle dürüst ticaret yapmanın önemini bizlere bildirmiştir.

Türk ulusunun önderi Mustafa Kemal Atatürk de “Sanat ve sanatkardan mahrum olan milletler mahvolmaya mahkûmdur” diyerek sanat ve sanatkarı övmüştür.

Ne mutlu İslam aleminin önderi peygamberimiz Muhammed Mustafa SAV’in buyruklarını ibadet hazzı ve heyecanıyla yapanlara, ne mutlu cennet yurdumuza sanatkar ve kaliteli insanlar yetiştirenlere, ne mutlu.

Aşık Veysel’in ‘Ben sazımı sen ustanı unutma’ sözünü tutarak ustalarını ve öğretenlerini unutmayanlara…

Ülkelerin kalkınmasında ticaret ve sanayicilerin katkısı son derece önemlidir.

Anadolu’yu, Anadolu kaplanları yapan sanayici ve ticaret erbabı, yürekli, cesur, dinini, imanını, vatanını ve milletini seven yürekli insanlardır.

Sayın Düzceliler 2 Ekim’de Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri var.

Dostlarım herkes şapkasını önüne koysun ve Allah rızası için düşünsün.

Düzcem hükümetimizin verdiği teşvik yasasından sonra ne yaptı?

Teşvik yasası hakkı alan bir çok il fabrikalarını kurdu, üretime başladı, oysa bu illerin içinde otobanıyla, deniz ulaşımıyla Türkiye’nin  kalbi konumundaki, durumundaki en şanslı olması gereken Düzcem ne yaptı?

Haddini bilmez, ülkesini ve memleketini sevmez, kendi çıkarlarını her şeyin üzerinde tutanların yüzünden bir adım bile ilerleyemedik.

Eğer bu korkaklığımız ve pısırıklığımız devam ederse korkarım Düzce’mizi daha kötü günler bekliyor.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası meclis başkanı AHMET DERTLİ gibi biz mobilyacı esnafının da dertleri var...

İstanbul yolu üzerindeki kırk dönümlük devletin arazisine DÜZ MOB Düzce Mobilyacılar Sitesi olarak ihaleye katıldık. Dolaylı olarak 500 ailenin sebepleneceği bu güzel girişimde hiç kimse mobilyacılara sahip çıkmadı.

Ensesi kalın bir iş adamı arsanın üçte ikisini ihaleyle aldı... BİZE ÜÇÜN BİRİ, on iki dönüm kaldı. İhale sonu Düzce büyüklerinin hiçbirine ulaşamadık. Düzce Ticaret ve Sanayi Odasına da ulaşamadık...

Endülüs hükümdarı savaşı kaybedince yüksek bir tepeye çıkmış, memleketin perişan haline bakarak ağlamaya başlamış. O sırada annesi yanına yanaşmış. ‘Oğlum ne diye ağlıyorsun.

ZAMANINDA ERKEKLER GİBİ MÜCADELE ETSEYDİN, ÇALIŞSAYDIN ŞİMDİ KADINLAR GİBİ AĞLAMAZDIN’ demiş.

Eğer bizlerde Düzce’miz ve geleceğimiz için ağlamak istemiyorsak iş işten geçmeden, fırsatlar elden gitmeden erkekler gibi mücadele etmeliyiz. Yoksa yarın çoluk çocuğumuzun, torunlarımızın yüzüne bakamayız.

Düzceli dostlarım şimdiye kadar yapılan tüm seçimlerde çok yanlışlar yaptık. Ön plana particiliği, hatır gönül işlerini aldık.

Kimse alınmasın yıllarca Laz, Çerkes, Kürt ayrımcılığı, asalet yarışı yapmaktan Düzce’mize yeter kadar hizmet edemedik.

Birbirimizle uğraşırken atı alanlar Üsküdar’ı geçti. Çevremizdeki iller gıpta edilecek duruma geldiler.

Sayın ticaret erbabımız, tüccarımız 2 Ekim’de yapılacak seçimlerde eski hatalara düşmeyelim. Yönetime adam gibi adamları getirelim.

Bu işin vebali de, sevabı da çok büyük. Düzce gençliği iş bekliyor, istikbal bekliyor. İyiliklere, güzelliklere sebep olanlar sevabına fabrikaların ve yatırımcıların Düzce den kaçmasına sebep olanlar da gençliğin gazabına uğrayacaklardır.

Bu Dünya’da da öbür alemde de iki elimiz yakalarında olacaktır.

Düzce’nin adını üç beş kişi kötüye çıkaramaz. Bu seçimler Düzcem için büyük bir imtihan. Haydi gençler Düzce’nin makus  talihini değiştirmek için bu son fırsatı iyi değerlendirin.

Aranıza mazisi bozuk, şaibeli kişileri almayın. Düzce’nin gençliğini tüm aleme tanıtın ve

DÜZCE OVASI DELİKANLI YUVASI DEDİRTİN...

Saygı sevgi ve hürmetlerimle.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.