Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“KATAR'DAN...'

  • 23.03.2019 16:31

Neler yaptım?

Düzce ile Katarın nasil bir bağlantısı olabilir ki değil mi? 

Bağlantısı var. En başta ben bir Düzceli olarak orada yaşıyorum! 20 yıl önce Düzceden çıktım yola ve 5 yıldır da Katardayım...

Bir kaç yıl önce Katar diye bir ülkenin varlığını bile çok az insan biliyorken şimdi bilmeyen kalmadı sayılır. Türkiye ile Katar son 2 yılda cok yakın dost oldular. Burası Türklerin en çok, hatta  duyduklarımıza göre  tek sevilen ülkesi. Burada Türk olduğumuzu duyunca sevgiyle bakıyorlar yüzünüze...

Aramızda gecen konuşmalar şu sekilde oluyor genelde:

- Nerelisin?

- Türkiye

- Erdoğan! I like Erdoğan 

Herkes Türkiye ve Erdoganı çok iyi biliyor...

Düzceden Istanbula

Neyse..

Bu ilk yazım neler yaptığım ile ilgili olacak, bir çesit almanak gibi. 

Depremim ardından bir müddet kriz masasında görev yaptıktan sonra İstanbulda TÜRVAK Sinema TV Egitim Okulunda agır bir sinema TV tekniği eğitimi aldım. Bu bir yılımda eğitimimi o dönem milletvekili olan Sayın Ersoy Özcan ve eski Düzce Kaymakamı Sayin Celalettin Özdalin bana sağladıkları burslar sayesinde çok rahat tamamlayabildim ve okulumu bölüm 2. si olarak tamamladım. Çok zeki bir arkadas vardı , onu geçemedim maalesef.

Sonra Kanal Dde haber kurgusunda çalıştım. 28 Şubat krizinde çıkartıldım. Sonrasındaki  3-4 ayımı CNN Turk -NTV haberlerini izleyerek geçirdim İstanbulda. Sanırım en zor dönemim oydu!

Kriz çığlıkları karabasanlarım olmaya başlamıştı ki maaşımı doğru dürüst ödemeyen bir prodüksiyon şirketinde çalışmaya başladım. Oradan başka şirketlere geçip televizyon kanallarına programlar yaptık.  Gelin-kaynana programlarının revaçta oldugu dönemde ben de kamera arkasında kurgu yapıyordum. 

Evlendim

İlk çocuğum oldu.

Bu arada çalışmaya devam ettim. Mesleğimin zirvesindeydim çünkü. 

İstanbuldan Katara

Eşim 5 yıl once  Al Jezaare English kanalında çalışmaya başlayınca Katara taşındık. Burada tam çalışmaya baslayacaktım ki 2. çocuğum oldu. O şimdi 3 yaşını geçti ve ben yeniden yazma aşkıyla, bir şeyler yapabilme aşkıyla Asu Beşer’i aradım. "Katardan Katar ile ilgili yazılar yazsam yayınlar mısın" dedim ve kabul etti. 

Unutmadım

1999 yılında Düzce`den  ve Damla Gazetesindeki 4 yıllık, toplamda 5 yıllık gazetecilik görevimden ayrıldıktan sonra çok şeyler yaptım ama unutmadım!

Düzce`yi...

İnsanlarımı..

Ailemi...

Giderken unutmayacaklarımın ve yapacaklarımın listesini yapmıştım, en başta Damla Gazetesini ve çok Değerli Sayın  Ali Beşeri, Düzcedeki ekonomik zorluğu, insanların yeni bakış açılarına kapalı olduğu gerçeğini, ailemin orada yaşadığı ve cok çalışmam gerektiği şeklinde devam eden bir liste..

Ve o listeye sadık kaldım.

Cok çalıştım, başarılı da oldum sanırım!

Şimdi burada Katarda çocuklarımla, dostlarımla, hobilerimle ve kitap klubümle zamanımı değerlendirmenin ve yararlı bir şeyler yapabilmenin yollarını ararken yine Damla Gazetesinde buldum kendimi...

Hayata başladığım yerde ama daha dolu...

Böylece Katardan Katar ile ilgili yazılar yazacağım.

Haftada bir buluşmak üzere...

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar