Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
Aykut Ekinci
Aykut Ekinci

Gazete: Düzce Damla Gazetesi

[email protected]

VETERİNER HEKİMLİK

  • 17.12.2022 10:58

    Mesleğimize ve meslektaşlarıma duyduğu saygıdan dolayı Düzce Damla Gazetesi’ne teşekkür ederim. Veteriner Hekimlik mesleği insanlık tarihinin en eski ve en kutsal mesleklerden biri olarak kabul edilmektedir. Tüm hayvan türlerinin sağlığı ile ilgilenmemizin yanı sıra zoonoz ( hayvandan insana bulaşan ) hastalıklar ile insan sağlığında da önemli rolümüz mevcuttur. Ziraaat ile hayvan beslenmesi ve beslenme hastalıkları arasında önemli bir bağımız vardır. Bunun sonucunda Tarım ve Sağlık köprüsünün en önemli yapı taşını oluşturmaktayız. Tüm bu emek ve bilginin yanında, dağ tepe, zaman mefhumu olmaksızın hayvan sağlığı için koşturan fakat trafik kazalarında can veren, tedavi etmeye çalıştıkları hayvanlarca yaralanan, halk sağlığı ile oynamaya çalışan kötü niyetli insanların saldırılarına uğrayan, tedaviyi beğenmeyen hasta sahipleri tarafından darp edilmeye çalışan, zoonoz hastalıklar ile mücahedesinde kendisi yenik düşüp uzun zaman ve yıpratıcı tedavi gören hatta meslek şehidi olan riskli bir meslek grubunu oluşturmaktayız. Dünya Covit-19 ile mücadele ederken aşı üretiminde önde giden meslek grubu olmuşuzdur. Bunları tabiki bir mükafat elde etmek için yapmadık fakat sonucunda bizlere ‘’Hekim’’ demeyi bile layık görmeyenlerin bizleri itibarsızlaştırmalarına maruz kaldık. Hem adında ‘’Hekim’’ ünvânı olup hemde sağlıkçı sayılmayan fakat hiçbir zaman bu duruma kırılmayıp insan sağlığını asla göz ardı etmeyecek kadar mesleğimizde onurlu bir davranış sergilemekteyiz.
    Ara ara buradan siz değerli okuyuculara Veteriner Hekim olarak ülkemizdeki sokak hayvanları, kedi ve köpeklerdeki yapılması gerekenler, mesleğimiz ile alakalı konularda düşüncelerimi sunacağım.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.